Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki a várandóssága...

Van olyan, aki a várandóssága alatt több hetet kórházban töltött úgy, hogy van otthon nagyobb gyerek?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve... 30+4 napos várandós vagyok, eddig problémamentesen, ugyanakkor pecsételgetni kezdtem, majd vérezni, így kilátásba helyezte az orvosom, hogyha nem lesz durvább is hétfőn be kéne feküdnöm a kórházba, ha durvább lesz, akkor meg azonnal menjek be. (Lepény részben a méhszájon, az vérezget.) Erősen azt sugallta, hogy mivel ez veszélyes, jó eséllyel már csak babával fogok hazajönni, az a cél, hogy minél tovább bent maradjon.

Van itthon egy 2 éves kislányom. Eddig 3 nap volt a max, amit külön töltöttünk és belebetegszem a gondolatba, ha most hetekre kórházba kell vonulnom. Persze abba is, ha a babánknak valami baja lesz, vagy akár nekem... Egésznap sírni tudnék.

Szóval aki volt ilyen helyzetben, ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot?


ápr. 19. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Én saját felelőségre hazamentem, azzal az egy kitétellel, hogy ha baj van azonnal megyek.Két gyerek esetében is volt. Az egyik 27 hetes voltam, Citomegalóvirus fertőzésem volt, csak az volt az érdekes, hogy semmiféle macska nem volt a környezetemben, nem is érintkeztem semmi ilyesmifel, és már akkor is Home Officba dolgoztam, tehát kevés személlyel érintkeztem fizikálisan.Koraszülásgyanú volt, és akkoriban még nem maradt volna életben a baba, ha megszületik. Ő az első gyermekem, a harmadik gyermekemnél meg 20 hetesen volt az mint ami nálad van, nálunk otthon két másik pici gyerek+a saját vállalkozásom+a férjem akkoriban vált munkanélkülivé tehát főkereső voltam egy jelzálogos ingatlannál-zéro segítséggel mellettünk. Nem volt kérdés, hogy haza kell mennem.Saját felelőségre. Igy hazamentem 24 óra kórház után, és otthonról feküdve melóztam tovább.
ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*ilyesmivel, koraszülés
ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a babád miatt, ez még lemaradt, most már biztonságba életbe marad, ha bármi is történne.Ma már annyira fejlett a technika, hogy megtudják őket már menteni. Régen nem igy volt 28-29. hét volt a határ.
ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél az utolsó 3 hetet szülésig.

Másodiknál szülés után húztam rá egy hetet, otthon várt a 3 éves.

A harmadiknál 2* voltam 2 különböző kórházban, egyszer 10 napot 25.héten és az utolsó 3 hetet szülésig. 5 és 3 éves várt otthon.


Őszintén írom.

Ha vállalsz többedik gyereket, akkor bizony fel kell tudni készülni a kórházi bent létre. Ez nem csak szülésre vonatkozik, hanem bármilyen betegségre is.

A legtöbb kórházban pedig kisgyerek látogatóba nem is mehet.

ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

25 hetesen kerültem be egy tőlünk 120km-re lévő kórházba, mert olyan kellett, ahol van koraszülött osztály, de a közelebbiben nem volt hely. 10 hetet töltöttem ott, majd hazaengedtek mert covidos lettem. Pár nap múlva már tudtak fogadni a közelebbi kórházban negatív covid teszttel, ahol még 4 hetet töltöttem. Végül 39 hetesen császároztak meg, szerencsére egészségesen született a kislányunk.

Az 5 éves kisfiunk itthon volt, és az első 10 hétben nem tudták jönni minden nap, hisz nagyon messze voltam. Azt videótelefonálással éltük túl.

Nagyon rossz volt mindenkinek, de muszáj volt. 2 középidős vetélés(egy 20 hetes és egy 19 hetes) után nem akartunk kockáztatni, hogy extrém koraszülött lesz.

A kisfiunk imádja a húgát, de természetesen vannak felénk olyan reakciói, mintha minket büntetne a történtekért. Megértjük az érzéseit, és segítünk neki jól kezelni.

ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hetig voltam bent. Elotte nelkulem 1 napot sem volt. Raadasul covid ideje alatt, mamakat óvva megcsak segitsege se volt a ferjemnek. Egyedul home officba megoldotta ugyesen (szerencse, hogy volt lehetoseg erre). Apa-lanya buliztak 2 hetig. A lanyom is jol erezte magat, nem sirt utanam. Nagyon meglepodtem mert anyas volt, de nagyon orultem, hogy ilyen jol sult el. Ez csak ugy működhetett, hogy ferjem alapbol egy bulis apuka, nem stresszel ra semmire, es halal nyugodt.
ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én értem a probléma részét. Nem az, hogy ellesz-e apával, hanem nekünk nőknek iszonyat nehéz ez. Második trimeszterbe, de csak két hétig kerültem befekvésre, vérző hematóma miatt, ráadásul rossz időzítés volt, mert totál más városba öntött el a vér tőlünk 120 km-re. Ő akkor volt másfél éves. Hát mit ne mondjak… brutális rossz volt, minden nap sírtam. Tele kórterem, a videó hívás nem volt opció, sajnos. Kimenni nem mehettem csak WC-zuhany, látogatási tilalom volt influenza meg covid miatt, úgyhogy nem engedték be a látogatóim, engem pedig ki nem a társalgóba hozzájuk. Oda mehettek amúgy látogatók. 2x megengedték, hogy kimenjek picit a lányomhoz férjemhez, összetört arcot vágott, meg utána én is órákig rosszul voltam. Nálunk el volt az apjával amúgy, otthon maradt vele, vitte ide oda terelte a figyelmét, stb. Intézte, oltást is. Amúgy is szerencsére jól elvannak. Ettől még iszonyatos volt :( Én nagyon kikészültem ott és utána még heteken át ezzel voltak álmaim és rettegtem, hogy újra bekerülök, elég sokáig véreztem. Hogy lehet ezt jól bírni? Hatalmas kitartással, esetleg videóbeszélgetés, látogatás. Húzni a heteket. Én most leszek 32 hetes, őszintén remélem azóta is, hogy már nem lesz több kórház, viszont az elsőnél is 6 nap kórház volt, úgyhogy sajnos benne van a pakliba, nem dugom homokba a fejem, hogy lehet még bármi és távol leszünk egymástól. Vagy ha majd megszületik, és az egyikkel betegség miatt bekerülök, ilyesmi. Edzem a lelkem erre.:D

Császár lesz emiatt? Mikorra tervezik?

ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fejben mindig megvan, hogy persze, benne van a pakliban ilyesmi, de azért szembesülni azzal, hogy akkor most tényleg, nekem nagyon durva... Pláne hogy még akár 2 hónapról is beszélhetünk, vagyis annak kellene szurkolnom, hogy minél több legyen, a kislányunk kiatt viszont minél előbb haza szeretnék jönni.

Engem is olyan helyre fektetnének, ahol van koraszülött osztály, egy óra tőlünk (mondjuk a körzetes kórház is 40 perc, majdnem mindegy), így mégcsak a látogatás sem mindennapos rutin beugrok/bedobom a cuccot, stb. téma.

A kislányom nagyon jól elvan az apjával, 100% eltudja látni és anyukám is be-betud segíteni amennyire módja van rá vidékről, de az én lelkem már a gondolattól is kivan, hogy hetekig távol legyek tőle. 1-2 hónap azért nagyon sok idő.

Nem volt kimondva még, hogy tuti császár, mivel csak részben van fedés, ezért a dokim mindig azt mondogatta, hogy "hátha még picit feljebb mászik". Mostmár nem volt ennyire pozitív, már azért csak a 31. hétnél járunk, de gondolom lassan át kell beszélni ezt is.

ápr. 19. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapot voltam bent szülés előtt, másfelet utána. Egy órányira volt a kórház, szülés előtt minden nap behozták a nagytesót (vagy a férjem vagy a szüleim). Szülés után viszont csak heti 2-3 alkalommal.

Akkor katasztrófának éltem meg, rettegtem, hogy egy életre tönkremegy a kapcsolatunk stb. Azóta rájöttem, hogy semmiség volt. Egyik gyermekünk súlyos betegsége miatt sokkal többet töltök távol a családtól, de ezt is túl éljük.

Nem egyszerű, de a leendő gyerek egészsége minden kényelmetlenséget megér és az otthon maradó testvér ügyesen alkalmazkodik. Nálunk időnként felemlegeti a nagytesó ezt az időszakot, de a pozitív dolgok maradtak meg benne (milyen társasokkal játszottunk, hogy mindig valami apró meglepit kapott, hogyan ünnepeltük a kórhazban a születésnapomat, milyen vicces póló volt a nődokimon egyik nap stb).

ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!