Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy készüljek fel a szülésre?

Hogy készüljek fel a szülésre?

Figyelt kérdés

23+6 hetes vagyok és kezdek félni, hogy hogyan is lesz a szülés. Miket tehetnék annak érdekében,hogy minden rendben menjen,tudjam mit kell tennem?

Sajnos a különféle előkészítő tanfolyamokat nem engedhetem meg magamnak,így a neten a nézelődök.

De mégis,mi az ami a legfontosabb?Talán a légzés?Vagy ha tudom,hogy mire készüljek már jobb a helyzetem?


2010. okt. 27. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Lélekben:)A tanfolyamok ingyenesek,vagy rosszul tudom?A 9 hónap alatt felkészülsz,talán már várni is fogod a végén,hogy túl legyél rajta.Nézhetsz szülést a neten,ha nem zárkózol el ettől.Nekem az segített szüléskor,hogy nyugodt maradtam,a babára gondoltam,hogy ő sincs most könnyű helyzetben,és nyomtam mint egy eszelős amikor kellett teljes erőből.Nem figyeltem a légzésre,nem is tudtam,csak hagytam hogy sodorjanak az események,nem hadakoztam ellene,nem volt bennem félelem,jobban aggódtam a babáért mint magamért.Sok sétával(ne üld végig a terhességet),gyógyteával,homeopátiával és persze EDA-val:)segíthetsz magadon,hogy könnyebben menjen.
2010. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem a fájdalomtól félek (még) ,hanem, hogy jól csináljam.Gondolom rosszul is lehet "nyomni"..vagy ez ösztönösen benne van a nőkben, hogy tudnak szülni?

Néztem már jó sok szülési videót,és ez sokat segített abban,hogy milyen "apró" részletek vannak még amiket nemigen mesélnek mások.

Sajnos nem ingyenesek a tanfolyamok:S

2010. okt. 27. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el,nekem segített:)

2010. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam csöndbe maradni:),és kértem EDA-t,csak segített,semmiben nem gátolt!
2010. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Szerintem ha az ember pontosan tudja, hogy mi történik, az nagyon sokat segít.

Feltétlen olvasd el ezeket a könyveket


Az elsőt a babád miatt a másodikat magadd miatt.

2010. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igazság a szülésről c. cikk nagyon jó, de egy dologgal vitatkoznék 2 szülés után: NEM úgy kell nyomni, mintha kakilnod kellene, hanem mintha a pisit nyomnád kifele.
2010. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ott már eszedbe sem fog jutni a félelem,vagy hogy tudod-e hogy mit kell csinálni!Sodródsz az eseményekkel és ha jó szakemberek állnak melletted és együtt tudsz velük működni,megbízol bennük akkor minden rendben fog menni!Ott majd elmagyarázzák hogy hogyan lélegezz,mit tegyél!Bízz bennük és magadban!A többi meg megy magától!
2010. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!