Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnak a várandósgondoz...

Mit csinálnak a várandósgondozáson?

Figyelt kérdés

Mit csinálnak, ha szakrendelésre megyek és mit ha magánba?

Lombikos vagyok így én az első trimeszterben a meddőségi centrumba jártam, tehát még nem voltam várandósgondozáson, most múltam 12 hetes, most volt a genetikai uh és a védőnő azt mondta ez után menjek majd a nőgyógyászhoz. Nem egészen értem amúgy, hogy ha a 12. heti uh-t is nőgyógyász csinálta a kórházban, akkor minek elmenni következő héten másik nőgyógyászhoz. Vagy ott majd mást néznek? De ott is van uh nem?



máj. 10. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pl minden vizsgálatot qz Sztk csinál, de a 12.hetit a kórházban csinálják.


A gondozáson én kaptam egy listát trimeszterre lebontva, hogy mikor milyen vizsgálat lesz esedékes, negmérik a súlyomat, a vérnyomásomat, vezetik a tüneteim, kiállitják a rizikó besorolást, majd átküldenek a nőgyógyászhoz a szomszéd szobába, aki megvizsgál.


Illetve a gondozáson csinálják az NST-t a 35-36. héttől hetente.

Meg minden bugyuta kérdésemre készséggel válaszolnak :)

máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a nőgyógyász a méhszájat vizsgálja, esetleg a méh helyzetét illetve kiadja az igazolásokat, beutalókat.
máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Normál helyzetben az sztk-ban és magán alapon is ugyanazt kéne hogy csinálják a gondozáson. Az más téma, hogy ez sajnos azért nem teljesen így van sok helyen.

A gondozást végző orvos átnézi a leleteket, kvázi ő felel érted, mint várandós kismamáért. Nálunk vérnyomás mérés, vizelet vizsgálat van, tünet átbeszélés, ha van éppen, vagy probléma merül fel. Hüvelyi vizsgálat vagy van, vagy nincs, illetve megszokta kérdezni a doki, hogy ránézzünk-e uh-n. Megbeszéljük mikor kell legközelebb mennem és kb. ennyi. Ha problémás várandósság, akkor bizonyára komplexebb a helyzet.

máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség a magán és az állami között, hogy államiban csak a nagy UH-k vannak, magánban jó esetben mindig van "mozizás".


A nőgyógyász megkérdezi, hogy hogy vagy, vérnyomást mér, súlyt mér esetleg méhszájat vizsgál, amiről megoszlanak a vélemények, hogy kell vagy nem kell jó vagy rossz. Őszintén én teljesen feleslegesnek éreztem a nagy UH-k közötti nőgyógyászhoz járás, a vérnyomást, súlyt, vizeletet, leleteket nézi a védőnő is, ha ő problémát talál akkor kellene szerintem nőgyógyászhoz fordulni, a beutalókat meg mindig pont a nagy UH-s alkalmakon kaptam.

(Nálunk a nőgyógyász csinálja a nagy UH-t nem külön szonográfus és külön kell menni a védőnőhöz és külön a nőgyógyászhoz két teljesen különböző helyre)

máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!