Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a székesfehérvàri...

Milyen a székesfehérvàri szülészet?

Figyelt kérdés

Ha nem is a szülés lesz a legfélelmetesebb dolog, akkor maga a kórház biztosan. Legalábbis ezzel riogatnak azok az ismerőseim akik itt szültek. Tényleg olyan rossz az a 3-4 nap bent? Mik a tapasztalatok? Milyenek a csecsemősök, orvosok, stb.


24 éves kismama vagyok, első gyermekem, és 38 hetesek lettünk. :)


máj. 24. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Én 2x szültem ott. A szülésznők akikkel dolgom volt, nem a tutujgatós fajták voltak, de nem bunkóztak. Fájdalomcsillapítás nincs, maximum gáz, azt sem reklámozzák. Én kértem, de nem kaptam. Vajúdni bármilyen pozícióban lehet, ha nincs probléma, de kitolásnál feküdni kell. Az első szülésemnél egy anyukákkal foglalkozó nővér szólogatott be, de az orvos rendre utasította (nem volt saját orvosom), a másodiknál egy csecsemős. De semmi komoly nem volt, én nem vettem magamra. Amúgy semmi rémtörténetem nincs.
máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nekem jó a tapasztalatom. Valóban nem fog senki tutujgatni, sajnos sokan azt várnák el. De szakmai hiba azért kevés van. És azért nem bunkók. Engem hagytak nyugiban vajúdni, ezért örökre hálás leszek. A bent töltött napok csak annyiban kellemetlenek, hogy az ember már menne haza. Nekem a legkenyelmetlenebb amúgy pont a latogatás volt, nen értem, minek kell benyomulni oda, egy-két napot miért nem lehet kibírni. Olyan agresszívek némelyek. Szerencsére a csecsemősök arra azért figyelnek, hogy a kórterembe ne tudjanak benyomulni.
máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem itt.

Az elsőnél rossz szülés élménnyel távoztam, mert indokolatlanul csak fekve vajudhattam mozdulatlanul, gépre kötve. Kitolásnál szó szerint kikötöztek, pedig azon kívül, hogy sírtam fájdalmamban semmi nem volt.


A második szülésre pont azt az orvost "kaptam", akihez az sztk-ban jártam. Imádtam. Iszonyú jó élménnyé tette azt a szülésem.


Az osztályról annyit, én mind a 2x ugyan abba a szobába kerültem. 4ágyasba.

Múltkor volt itt egy ugyan ilyen kérdés, ott váltig állította egy nő, hogy válogatnak, kit hova tesznek, mert pl (bunkó leszek, de a lényeget írom) cigány mellé nem tesznek be fehér embert.

Na ez sem nálam, sem barátnőimnél nem jött be.


Hiába látogatási tilalomban szültem mind a 2x, mind a 2 alkalommal volt roma szobatársam, akikhez én nem tudom hogyan, de reggeltől estig járt a pereputty. leszarták, hogy pihennék, szoptatnék, ők benn voltak az ágy mellett.


Éjjel aludni lehetetlen, akkora hangzavar van. Mire végre elaludna az ember, 4fele már valami bazinagy, bazihangos kocsikat tologattak, mindenki felkelt rá.


A csecsemősök közt is voltak bunkók. Pl a 2.gyerekkel voltam benn és kioktatott, hogy rosszul öltöztetem a gyereket, mert a body-t nem a fején át kell ráadni, hanem alulról felfele.

Vagy mikor szerettem volna egy gyógyszert kérni, mert migrénes vagyok és a meleg miatt megfájdult a fejem, kb kioktatott, nem ad, mert a szülés fáj, ezt nem lehet csillapítani. Hiába mondtam, hogy a fejem....


szóval összességében elviselhető, de nem egy wellnes pihenés. én hazamentem és mint akin átment egy kamion, annyira fáradt voltam, fájt mindenem a kényelmetlen ágytól mind a 2x

máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok tegnap kerültem be. Eddig a vajúdóban voltam még. Borzalmasan bunkó nèhány ápoló. Aztán mikor végig mértem a beszólása után észrevette magát. A szobatársam is megkapta, hogy ne nyavajogjon még nem fájhat ez annyira. Maradjon csendben.
máj. 25. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!