Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tápénzen maradjak a szülésig...

Bogyo110 kérdése:

Tápénzen maradjak a szülésig és utánna tgyás vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

26 hetes km vagyok okt 5 . óta tápénzen vagyok elvileg a szülésemig igy is maradok .2005 juniusa óta van bejelentett munkahelyem brutto 103500.ft a bérem .De nem nagyon igazodom ki hogy akkor jár e nekem tgyás és mennyi ?Gyed és mennyi mert minden hol máskép van leirva !

Megköszönném ha valaki segitene


2010. nov. 1. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mivel te 2011-ben szülsz neked a 2010-es éved alapján számolnak majd mindent. Ha ilyen sokáig leszel táppénzen, akkor érdemes a szülés elött 4 héttel már tgy-sra menni. Egyébként annak az alapja 2010-es jövedelmed, minden olyan jövedelem ami után adóztál, tehát nem csak a béred, ha volt egyéb juttatásod, pl. könyvpénz, ruhapénz, jutalom, stb. az is beleszámít, igy az is megeshet, hogy több lesz mint a fizud, én pont igy jártam.

Egyébként itt ki tudod számolni, hogy mennyi fog járni neked.

Bár ez tavalyi de 95%-ban stimmelni fog.

[link]

2010. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jár neked mindkettő.

Elvileg tán jobban jársz, ha szülés előtt 1 hónappal (28 nap) elmész tgyásra. Ez a béred 70%-a lesz, amibe jutalmak, egyebek is beleszámitanak, tehát az átlag fizetésedet nézik majd. Jól számolom, jövőre szülsz? Mert akkor a 2010-es béred átlagából számolnak majd. Ebből csak SZJA-t vonnak, ami 16% lesz januártól, 168 napig jár.

Utána gyed-et kapsz, ami szintén a béred 70%-a, de SZJA-t és nyugdijjárulékot vonnak belőle. Ez a gyerek 2 éves koráig jár.

Mivel a gyed-ed több, mint a táppénz (az csak 60%), ezért jobb, ha szülés előtt 28 nappal elmész tgyás-ra.

2010. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Semmi gond, maradhatsz a szülésig táppénzen, és szülés után indul a tgyás, de akár kérheted 28 nappal a szülés várható ideje előtt is a tgyást.

Mivel idén bőven megvan a 180 bérezett napod, így nyugodtan számolhatsz a béreddel, bármelyik kalkulátorba írod, jó eredményt fogsz kapni.

Az egyetlen különbség, hogy a tgyás összege magasabb, mint a táppénzé, emiatt megérheti hamarabb igényelni.

Ha kiszámolod a tgyás, gyed összegét, akkor látod gyedet mennyit kapsz majd, az alapján meg tudsz kalkulálni, hogy inkább több táppénz, és csak szülés után tgyás, vagy jobban megéri hamarabb kezdeni, mert annyival magasabb a bevételed.

2010. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

első vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy persze, hogy jár neked, minden, tgys, gyed, gyes!

gratulálok a babához

8 hós kislány anyukája

2010. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !egyépként február 16 ra vagyunk kiirva addig maradnék tápénzen aztán tgyás,gyed gyes csak most akkor ha jól értem a 2010 átlagomt számolják abba beleszámit a tápénz is vagy nem? mert ugye csak okt 5 éig dolgoztam !akkor viszont a tápénz miatt kevesseb lessz a tgyás is meg a gyed is nem ?
2010. nov. 1. 21:48
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, a táppénz nem számit bele, csak a ledolgozott napjaid, tehát ettől nem kell tartanod. Október 5-ig, amit kaptál bért, azt leosztják az addig ledolgozott napjaiddal.
2010. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, ha azt az évet veszik alapul, amiben már a szülés előtt táppénzre megyek, mint a kérdező, akkor csak a dolgozott hónapok béreit veszik alapul, vagy a teljes évet táppénzestől? Mert ha az utóbbi, akkor lerontja az átlagot rendesen...
2010. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Valóban jobban jársz, ha már a kiírt időpont előtt 28 nappal elmész tgyásra, mert akkor több pénzt kapsz, mintha táppénzen lennél. Persze az akkor is marad 168 nap, de akkor avval az egy hónappal hamarabb indul a gyed, ami szintén magasabb, mint a táppénz. Nem tudom, így érthető volt-e.
2010. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22:16-os! Már előtted megírták, hogy nem számít bele a táppénz, csak a tényleges ledolgozott időszak.
2010. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
azt hiszem lassan megértek mindent .talán ez a 3 hónap tápénz nem huzza nagyon le majd a tgyást meg a gyedet hisz előtte végig dolgoztam ha meg igen akkor sajna igy jártam ez van !Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat!
2010. nov. 1. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!