Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tennünk, hogy a...

Mit kell tennünk, hogy a leendő gyermekünk az Apukája vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok.
2010. nov. 2. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozat kell és gondolom ott rákérdeznek majd a leendő gyerek nevére is
2010. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam nem ilyen egyszerű... :(
2010. nov. 2. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bementek a lakhelyetekhez tartozó Polgármesteri Hiv-ba./Önkormányzathoz az anyakönyvi osztályra, és a párod tesz egy nyilatkozatot (kérdésekre kell válaszolni), jegyzőkönyvet vesznek fel és ő aláírja. Ebből kaptok 3 példányt, egyet le kell adni a kórházban.
2010. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg ilyen egyszerű. Egy apasági nyilatkozat és kész.....
2010. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Polgármesteri hivatalba bementek és kb 15 perc alatt megvan. Mi a múlt héten voltunk. Személy igazolvány, lakcímkátya ami kell hozzá, és meg fogják kérdezni, hogy mi lesz a gyermek vezetékneve. Ezt is feltüntetik a lapra. Az egyiket le kell adni majd a kórházba, úgyhogy jobban jársz ha beleteszed a kiskönyvedbe.
2010. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pár perc,ahogy a többiek is írták,nem kell még tudni a baba nevét,mert azt csak a szülés közben kérdezik meg, az apasági csak apa hozzájárúlását igazolja hogy a nevére veszi a picit.Vidd magaddal a szüléshez mindenképpen,mert különben a te nevedet kapja a pici.Én az első fiammal jártam így ,senki nem mondta hogy kell ilyen,és nem volt,szülés közben kérdezte a csecsemős hogy van e apaságim,én mondtam hogy nincsen,erre ő,hogy az én nevemet kapja ideiglenesen.Szülésem közben ezen vitatkoztunk a csecsemőssel:-))De utána csak be mentünk az anyakönyv vezetőhöz és 10 perc alatt meg kapta az új anyakönyi kivonatot.Másodikkal,már vittem magammal,bele tettem a korházi csomagba,hogy biztosan ott legyen.
2010. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!