Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak előfodult már,hogy...

Másnak előfodult már,hogy nagyon sötét fekete a széklete? Lehet a vastabletta, Maltofer rágótabletta miatt?

Figyelt kérdés

Ezt a vaskészítményt szedem a terhességem miatt,de most ideges lettem.

Eddig normális színű volt a székletem,de ez most aggaszt!

Bocsi a kérdésért,köszi ha írtok!


2009. jan. 7. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, attól nekem is olyan volt. Ez teljesen normális dolog:)

2 gyerekes anyuka

2009. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen normális jelenség. A vas megszínezi a székletet és ne lepődj meg de van akinek a vizeletet is - sokkal sárgább lesz- Arra kell figyelni hogy kellő mennyiségü rostot - müzli, gyümölcs- egyél mert azon felül hogy megszínezi borzalmasan meg is tudja fogni a hasadat magyarán székrekedést okoz. Ez terhesség alatt nem a legjobb érzés. Én úgy oldottam meg hogy a formális reggeli elött ettem egy csomag jó reggelt müzlikekszet végig a terhesség alatt és azóta is. Lehet enni joghurttal, teával kapucsinóval tejjel igazán finom és nagyon hatásos az ilyen panaszok elkerülésében.


Ne hagyd abba a vas szedését mert szükségetek van rá ha más panaszt is észlelsz térj át egy másik készítményre pl. a Neo ferro folgammára - bár az egy icipici tabletta-.

2009. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Maltofertől nekem is fekete, akár a sötét éjszaka:)
2009. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Elfelejtettem megírni, hogy olvasd el a használati utasítást, mert az enyémben fel van tűntetve, hogy a rágótabletta szedése esetenként a fekália színének elsötétedését okozza. Mondjuk az én tablettám romániai, de szerintem a magyar Maltoferen is fel van ez tűntetve.
2009. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,hogy írtatok ha semmi tünetem nincs akkor csak a tabletta miatt lehet ez a tünet.

Elolvastam a tájékoztatóját,és tényleg benne van hogy elszínezheti a székletet.

2009. jan. 7. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nekem a Maltofertől nem csak fekete lett mint az éjszaka, hanem most nem nevetni! De nem tudtam eldöteni, hogy kecske vagyok vagy pedig nyuszi, olyan bogyokat caciltam ... :D


Szóval a vas felszívodik és ez miatt is keményebb a széklet! Na meg szinezi is...

34 heteske

2009. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hat en szules utan sok vert veszitettem,egy csomo vas tablettat,port kellett szednem.hat mit nemondjak,amikor eloszor meglattam a szekletem hat tiszta fekete volt.megijedtem;))),de szerencsere ez csak a vas tol van.meg soha nem lattam ilyetl;))))egeszen vicces volt.nefelj ahogy befejezed rendbe jon a szine
2009. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök azért, hogy nem csak én ijedtem meg tőle 😂
2022. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!