Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma egér lett a lakásban. Ha...

Ma egér lett a lakásban. Ha meg van, mivel fertőtlenítsek utána?

Figyelt kérdés

Sajnos amit kaptunk kis ruhákat kölcsön, azok olyan zsákban voltak, amik padláson voltak tartva, és valószínű azzal hoztuk be a 3. emeleti panel lakásunkba.:(Biztos volt bent a picinek elkészített szobában, mivel ott szelektáltuk a ruhácskákat:(:(Ha elkapjuk mivel fertőtlenítsem a szőnyeget?mert a bútoroknak, meg az előszobának, hogy járólapos tudok dometossal adni, de szőnyeget hogyan??meg mit csináljak még hogy steril legyen minden??jajj bele vagyok betegedve hogy ez velünk megtörtént pont most mikor mindjárt itt a picur:(Ráadásul tegnap mostam ki a kisruháit, ami ugye szobájába szárad, most azokat is újramossam??mert reggel már az előszobába volt az egér, és egész este csukva volt a pici ajtaja,én meg este teregettem...

36 hetes kismama


2010. nov. 3. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha megnyugszol, mosd újra! de ne valószínű, hogy összejárkálta a kiteregetett ruhákat. A szőnyeget kicsit átdörzsölöd domestosos vizes felmosóval, aztán ha megszárad még kiporszívózod, szerintem pont elég. nem fog mostanában még a picurkád a szőnyegen mászkálni, addig meg még takarítasz párszor.

Nagyon idegesítő tud lenni az ilyen dolog, de ne húzd túlságosan rajta magad.

2010. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Szia, ha szárítón voltak a ruhák, arra gondolom nem tudott felmászni, így azokat nem kell újramosni szerintem. A szőnyeget még kitisztíthatod vanisshal is.

31hkm

2010. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajotok nem lesz.Ne pánikolj.Ráadásul ez bárkivel előfordulhat, mert ősz van bújnak befelé.Nem kell mindent újramosni, csak, ha tényleg ez nyugtat meg.

Ha elkaptátok, a szőnyeget nagyon jól kifertőtleníti, ha veszel ecetet és azt a régi ultrát (mosogatóport)Ezt 1:1 arányban meleg vízbe teszed, felhabzik és a szőnyeget átkeféled vele.TUTI!-Jobban fertőtlenít és élénkíti a szőnyeg szín

2010. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Élénkíti a szőnyeg színét!Ja és ne félj, nem lesz ecetszag sem.
2010. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos még nincs meg:(:(
2010. nov. 3. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy van egér? Láttátok? Lehet,h. feleslegesen pánikoltok. Bár a tudattól,h. bent van, és úgy kéne elaludnom, kiráz a hideg.

15 órási voltam.

2010. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos épp flórája néztünk farkasszemet a spejzben...:S és azóta nincs meg...egész lakásban egércsapdák, spejz nagyjából kipakolva, káosz mindenütt, és holnap jön pont a védőnő is....:(:(
2010. nov. 3. 19:01
 8/9 porcukormókus ***** válasza:

Én nem használnék domestost a szőnyeg tisztításához, nehogy kiszedje vagy kifakítsa a színét! Takaríts ki alaposan, az bőven elég lesz, biztos nem lesz semmi bajotok!

És egy jótanácsot hagy adjak: csak ragacsot ne használjatok az egér befogásához! Mi egyszer azt használtuk, és mikor megtaláltuk szegény egeret, még élt- lehet hülye vagyok, de még sírtam is úgy sajnáltam.. Nagyon rossz volt látni ahogy szenved. A méreg sem a legjobb megoldás, mert nem tudhatod hol pusztul el, aztán kereshetitek. Talán a csapda a "legjobb" megoldás, akár olyan is ami nem nyírja ki, és akkor elengedhetitek valahol messzebb. (én ezutóbbit tenném, nagyon szeretem az állatokat, de természetesen a babád a legfontosabb, ezt nem is vitatom!))

2010. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!hasonlóan érzek én is, de most már annyira kiborít hogy nincs meg, hogy az a lényeg hogy ha szenvedni fog is de ragadjon bele vmelyik csapdába...:(
2010. nov. 4. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!