Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek muszáj még 17hetes...

Szerintetek muszáj még 17hetes terhesen terhes vitamint szedni?

Figyelt kérdés
eddig a femibion800at meg a femibion400at szedtem.köszönöm a válaszokat. 17km
2010. nov. 5. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmit se muszáj.


+ szednék / okok:

ha nem eszel meg mindent pl. tejterméket, v. húst,

ha megnyugtat a tény hogy szedsz vitamint.

elvileg csak az első 12 hét alatt "kell" de nem árthat ha végig szeded.


- nem szednék/ okok:

-ha anyagilag megterhelő

elég ha vasat szedsz ... és majd később magne B6-ot.

2010. nov. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én a 13. hét óta Centrumot szedek. Lényegesen olcsóbb, mint a terhes vitaminok, de a dokim szerint megvan benne minden, amire szükségem lehet.

24 hetes kismama

2010. nov. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 12. hétig szedtem.

Utána kb. ennyi idősen, mint Te, kezdtem a Magnézium+B6-t, azóta is azt szedem.

28 hetes km.

2010. nov. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
most én is a magneb6ot szedek elég az is? még egyszer köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 5. 07:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha jó a vérképed akkor elég.



első v.

2010. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem szeded, de magadnak és a kisbabádnak teszel vele jót.Én pl. végig szedtem, és most is, amikor szoptatok.Én fontosnak tartottam.Ha csak arra gondolok, hogy nem voltam beteg, már megérte.És azt is tudtam, ha nem szedem, nem tudok annyi vitamint bevinni, mert ahhoz több kiló gyümölcsöt kéne megennem.Így voltam nyugodt, hogy a baba megkap mindent.És szülésfelkészítésen azt mondta a szülésznő, hogy a terhesség és a szülés nagyon megterheli a szervezetet minden szempontból.Jó, ha fel vannak töltve a "raktárak".Mindenki döntse el maga, hogy szedi -e, de ő mindenképp javasolja.Gondolj arra, hogy maga a szülés kb. fél liter vérvesztéssel jár.Ha alacsony a vasad, akár rosszul is lehetsz.Szóval én pl. nem bántam meg, sőt!Egészséges a pici, és szépen fejlődik.Ha drágállod, térj át másra.Pl. a Ladeevitben van jód is és omega 3 zsírsavak is, és scak 2500 ft havonta.
2010. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A második vérvételen megnézi a doki úgyis az eredményeidet! Ha kell vasat szedned, felírja.

Ettől függetlenül persze elfogadom az előző véleményét is, de egyet nem értek vele. Ha annyira fontos lenne a terhesvitamin, az orvos szólna, hogy szedjük!

2010. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az orvosok nem foglalkoznak ilyesmikkel, hogy szedsz -e vitamint.Kisebb bajuk is nagyobb ennél.A saját érdeked, de TE majd eldöntöd.Hogy megéri -e vagy sem.Az biztos, hogy bajod nem lesz attól, ha nem szeded.Tehát a kérdésedre válaszolva: nem kell mindenáron szedni.Ugyanolyan egészséges lesz akkor is, ha semmit se szedsz.
2010. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én dokim minden vizsgálatnál megkérdezi,hogy szedek e még vitamint!Őt Érdekli!!! Én a harmadik babámat várom és az előző kettőnél is végig szedtem. Nem is értem miért kellene abba hagyni?Ezek után is szüksége van a szervezetnek+vitaminra mivel a baba is abból veszi el a számára szükségeseket.Nem híztam el és egyik gyermekem sem lett a vitamin miatt túl nagy.Egyébként én az Elevitet szedem.Magne B6-ban nincs meg minden amire szükséged van.Lehet a vérképed jó a vitamin hiánytól függetlenül is tapasztalatból mondom.
2010. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy gyerekem van. Vele végig szedtem...

Azóta másképp látom a dolgokat. Ha összejön a második semmi szintetikus anyagot nem fogok szedni, még akkor sem, ha vitamin a neve...

2010. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!