Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikhoz értők! Milyen a...

Lombikhoz értők! Milyen a hosszú, a rövid, az agonista és az antagonista protokoll? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok olyan leírást ahol pontosan megfogalmazzák, hogy melyik milyen. Megkérdezhetném a dokimat, de nem akarom ezzel fárasztani.

1. lombikos vagyok.

Köszi


2010. nov. 9. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A hosszú az a ciklusod 21.napján kezdődik,és kb:3 hétig tart.A rövid azt hiszem a ciklus 3.napjával kezdődik,de nekem csak a hosszú volt.
2010. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Antagonista protokoll: Az agyalapi mirigyed rendesen termel tüszőérésserkentő ill. sárgatestserkentő hormonokat (FSH ill. LH) - ha az agy bizonyos részeiből egy GnRH (gonadotropin releasing hormon) nevű vegyület erre ingert ad neki. Ha beadunk a betegnek egy olyan szert, ami ezt a hormont nem engedi az agyalapi mirigy receptoraihoz kötődni (GnRH antagonista gyógyszer) - akkor az nem termel FSH-t illetve LH-t. Ilyenkor csak az injekcióban beadott hormonok hatnak, jól szabályozható tehát a hatásuk - és elkerülhető a petesejtek idő előtti spontán kilökődése. Ezzel lehet egy szép stimulációt elérni.

(Az agonista protokoll is hasonló képpen működik, csak hosszabb, folyton csak serkenti az agyalapi mirigyet, mire az kifullad és nem termel tovább)

2010. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyet is találtam:

A rövid, illetve antagonista protokoll esetén általában a stimuláció a menstruáció 2. napján kezdődik, és 11-14 napig tart, majd ezt követi a petesejtek leszívása. Ezután 2-3-5 nap múlva az embriók méhbe való visszahelyezése, az embriótranfszer következik.


A hosszú protokoll a menstruáció 21. napján kezdődik és nagyjából három hétig tart, majd ezután jön a punkció, és a transzfer.


Ezek az adagolt hormonok típusában, illetve az adagolási idő hosszában különböznek. Hogy kinek mi a legmegfelelőbb, azt az orvos dönti el.


A petefészkek normál esetben havonta egy petesejtet termelnek, de a hormonkezelések hatására a női szervezet sokkal többet is képes termelni.

2010. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

És az enyém szerintetek melyik? Fogamzásgátló után az 5. nap kezdődnek a szurik, 4 nap miden nap. Egyenlőre.

2010. nov. 9. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

A rövid protokoll az, amikor előző ciklus 21. napjától kezdik a stimulálást. Nekem is ilyen volt, úgyhogy csak ebben tudok biztosat írni.

Szerintem a fogamzásgátlós az long protokollnak számít.

Nekem nem kellett fogamzásgátló.

2010. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!