Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok, nektek éhgyomorra...

Leírnátok, nektek éhgyomorra kellett -e menni a 34-36. heti vérvételre? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Ezt nézik majd:ált. vérkép,Prothrombin,INR,Pp. cukor,teljes viz.+üledék

A védőnő azt mondta,hogy mielőtt odaérek egy órával hamarabb egyem meg a zsemle+tejet.Már nem értem,a háziorvos asszisztense meg hogy éhgyomorra kell menni.


2010. nov. 12. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én a védőnőnek hinnék főleg hogy cukrot is néznek jogos a zsemle + tej.


- a zsemlébe tehetsz vajat és sajtot is -

2010. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a cukorterhelésekre kellett éhgyomorra menni.
2010. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kötelezőn kívül néztek fehérjét is a vérben, ezért éhgyomorra kellett mennem. Szerintem akkor neked is, csak gondolom a cukor vizsgálat miatt kell a zsömle+tej.
2010. nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elmesélem az én kedves kis sztorimat.

Ikreket várok tehát ami állással,megterheléssel jár attól kész vagyok mert a terhem ugye dupla.Erre a védőnő mondta hogy igaz voltam a 24 heti cukorterhelésesen most a 33-34 hetire is menjek el,de mondom minek hisz eleve kevesebb időm van mint az egyes kismamáknak meg nekem az a 2 órahossza már nagyon sok lenne,na mondom majd megkrdem a nődokimat persze ő is elküldött de senki megmagyarázni nem tudta hisz valahol eleve csak egyszer van de engem még így a végén jól meghurcoltak.Oké elmentem...éhgyomorra mikor vették a vért majdnem elájultam annyira gyenge voltam én nem félek a vételtől de az éhezés na azt nem bírom főleg hogy ennyire igénybe van véve most a szervezetem.Oké megittam a cukros löttyöt és lám rá 1 órára majdnem elájultam a kocsiban én még ilyen rosszul életemben nem éreztem magam így tudod mit tettem megittam egy forró teát és egy fél kiflit ha nem teszem akkor a köv. vételen tuti beájulok már ha bejutottam volna.Na még az kellett volna hogy úgy ájuljak el hogy rosszul esek és a kicsikéimnek baja legyen.Tudni kell jövőhéten befektetnek aminek már örülök hisz ott azért nagyobb biztonságban vagyunk,ja a véreredménynek már rég megkellett volna jönnie de sehol semmi szerintem úgy jártunk mint anyukám neki is eltűnt és úgy kellett újra kérni.Na most mondd meg mi értelme volt???semmi de jól megszenvedtettek:-(Most van max 1-2 hetem hátra arra meg gondolom már nem oszt nem szoroz:-(Ez van.Szép napot.

2010. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kifejezetten cukor terhelésre mész, akkor is éhgyomorra kell menni, mert a labor mindig az éhgyomri cukorra kíváncsi. Nézd meg valamelyik előző vérvételes papírod, szerintem a cukornál neked is éhgyomri cukor van írva. Nekem az van.
2010. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ilyen bizonytalan helyzetben éhgyomorra megyek, mindig korán, a kismamák úgyis elsőbbséggel kerülnek be. Megkérdezed a laborost, hogy ehetsz-e. Viszel magaddal egy pogácsát, vagy szendvicset és ha lehet, rögtön meg is eheted.
2010. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy éhgyomorra kell, nézik a vérképet és a cukrot.

A védőnő szerintem kicsit félrenézett valamit, ha nem is néznek éhgyomri vércukrot (eléggé spórolós labor lehet), akkor is a vérképhez úgy tudom éhgyomorra kell menni, legalább is én mindig azt teszem.

2010. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nem magaddal viszed a vizeletet, azt is éhgyomorra érdemes leadni.
2010. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vérképhez nem kell éhgyomor, csak a cukor miatt, ezt azért tudom, mert nálam bizonyos problémák miatt hetente néznek vérképet, és a doki direkt szólt, hogy nyugodtan reggelizzek előtte.
2010. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 36 hetes vérvételre éhgyomorral kellett mennem. Azzal bajt nem okozol, ha éhgyomorral mész, és viszel magaddal tejet és zsömlét. Aztán, ha kell, akkor ott elmajszolod :)!
2010. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!