Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Június közepére vagyok kiírva!...

Június közepére vagyok kiírva! Nagy baj, hogy én még nem vásárolok semmit a babónak? április májúsra tervezném. Nincs helyünk, meg átalakitunk.

Figyelt kérdés
17-hetes kismami.Irjatok!kíváncsi vagyok a véleményekre.
2009. jan. 13. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 21 hetes vagyok, tehát május végén szülök, de még nálunk sincs semmi megvéve. Éppen ma mondtam a páromnak, hogy amint kicsit melegebb lesz, neki kell állni festeni és véglegesíteni a babaszobát.

Szerintem nem vagy elkésve.

Minden jót!

2009. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, és 35 hetesen kezdtem el vásárolni, viszont 1 hét alatt lerendeztem mindent. Csak annyit tettem addig, hogy tájékozódtam, tapasztalt anyukákat kérdezgettem, hogy mi szükséges, mi nem szükséges stb., csináltam egy kis "benchmarking"-ot üzletek kapcsán árak, választék szempontjából, és mire vásárolni indultam, volt egy szinte tökélyre fejlesztett listám azzal együtt, hogy mit és hol veszek meg, ezért végeztem egy hét alatt.
2009. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2. válaszoló, publikussá tehető az a bizonyos lista? :)
2009. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem ruhákon meg egy pici takarón, cipőn kívül nincs semmi, de ezek is csak azért, mert nekem már terhességem előtt voltak babacuccaim tavalyról, tavaly előttről, mert már régóta gyűjtögettem mikor be voltak akciózva tök jó ruhák és nem tudtam őket nem elhozni. :) Nekem van fiús is, lányos is, hogy ha majd a tesóméknak lesz baba a közeljövőben, akkor már lesz mit adni nekik.


Babakocsikat nézegetem, egyelőre próbálom kiismerni mindet, hogy el tudjam dönteni mi az, ami a legjobb lenne.


Ugyanígy a kiságyakat, matracokat elkezdem most már nézegetni, de csak azért, mert nálunk első baba lesz és én tök sík vagyok a babadolgokban. :) Tehát nem akarok az első akármibe beleugrani, hanem tájékozódom, hogy majd ne vegyek hasznavehetetlen cuccot, meg tudjam miből mit érdemes, ill. nem érdemes venni.


Amúgy júl. elejére vagyok kiírva, de majd csak áprilistól kezdve fogunk vásárolni nagyobb dolgokat, hogy addig ne foglalják a helyet.

2009. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is a 30.hét után kezdtem vásárolgatni, nézelődni, aztán akkor folytattam, mikor már nem dolgoztam (35.hét után). Ahogy az előző válaszoló, én is írtam listát, hogy mit kell venni, összeírtam, hogy mi hol mennyibe kerül, pipálgattam, jól átgondolva, szépen sorban haladtam.

Általában a mamák a 7-8-9.hónapban szoktak vásárolgatni, annál előbb ritkán. Nem késtél le még semmiről :) Szia!

2009. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34. héten vásároltunk meg mindent. ha valahol láttam valami akciósat azt megvettem, de nem vagy elkésve. Nézelődjél, hogy mi hol olcsóbb.
2009. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is 17 hetes vagyok, de egy csörgön kívül nincs semmim, és ezt is ajándékba kaptam. Én még várok, mert hát nem is tudjuk, még, hogy kék vagy rózsaszín kell.
2009. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18 hetesen tudtam meg hogy lány lesz, s onnéttól kezdve elkezdtem vásárolni. Szinte minden héten vettem egy ruhácskát, zoknit, harisnyát, ágyneműt, huzatot, plédet, s mindig akciósat. Így szépen lassan összegyűlt minden, s annyira nem volt megterhelő anyagilag. 7 hónaposan megvettük a kiságyat pelenkázót szekrényt, s most a nyolcadik hónapban a babakocsit. Szüleimnél tároltuk a cuccokat, de most már lassan kezdjük összeszerelni a bútort,s jöhet a mosás, rendezkedés. Örülök neki hogy így lassan szereztünk be mindent, most 34 hetesen már annyira vizesedik a lában, hogy a csizmám segítséggel is alig jön rám, pedig annó még ki sem kellett cipzározni úgy feljött, annyira vizesedek, hogy menni alig bírok, mert nem hajlik a lábfejem, még a kislábújjam is a 3x-osára dagadt! Fáj a hátam, a hasam a séta után, este nem tudok aludni, emiatt nappal fáradt vagyok, szóval én nem halasztanám a végére. Az elején semmi bajom nem volt, egyet nem hánytam, jöttem mentem, nem gondoltam volna hogy így a végére már tényleg érezni fogom a terhet.
2009. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én április elejére vagyok kiírva, de még az ég világon semmit sem vettünk.

Nagyon babonás vagyok.

2009. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is a 17. hétben járok és megnyugtatlak, hogy még én sem kezdtem el vásárolgatni. Úgy gondolom, hogy erre még van idő, először is szeretném összegyűjteni, hogy pontosan mit is érdemes venni, illetve miből hány darabot. :)

Boldog babavárást!


17 hetes ikres kismama

2009. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!