Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vércukorterhelésnek melyek...

A vércukorterhelésnek melyek a referenciahatárai?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden laborban más, ezért szeretném tudni, hogy más laborokban mennyi. Nálunk a határérték felső határa 5.5mmol/L Nem túl alacsony ez?
2009. jan. 15. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a doki mindig azt mondta, hogy 7 felett már oda kell figyelni, de 7.8-ig jó.

A papíromra: 5,84 volt írva, ha jól emlékszem, felső határértéknek, illetve az egyik papíromra, mert a másikra már más, de az is 5 körül volt.

De éhgyomri cukornál 6 a felső határ, akkor terhelésnél csak nem alacsonyabb?!

2009. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem azt mondta a doki hogy nem vagyok elég édes szájú (mert amióta terhes vok hihetetlen sok sütit eszem) mert 4,6 volt a cukros lötty előtt utána pedig 4,9. Azt mondta tökéletesen elégeti a szervezetem a cukrot. Tehát a 7,7 felső határnál kell odafigyelni, az alatt teljesen jó. A te értékeddel nincs olyan hogy alacsony. Azt sokkal inkább a 3 alá mondanám.


Boldog bab avárást,

35 hetes kismama :)

2009. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az István kórházban fogok szülni. Ott a referencia értékek 3,5-5,5 mmol/l.

A cukorprofil ( amikor éhgyomorra, majd 1 óra múlva és 2 óra múlva vesznek vért ).

A sima első cukorvizsgálatnak is ugyanezek a referencia határai. Most néztem meg neked a papírkám.

Dokim azt mondta, hogy 7 ig jó, terhes állapotban. Viszont akkor már oda kell figyelni mit eszel. Édességeket és szénhidrátot nem. Nincs baj, csak az lenne a cél, hogy ne is legyen! Minden jót! Nekem is 7 lett, bár én semmi édesset nem eszem:(.

32 hetes kismami

2009. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!