Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy egy kb.4-5...

Normális, hogy egy kb.4-5 hetes magzat még nem látszik a sima UH-n?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert van egy pozitív tesztem, és belgyógyászati vizsgálaton voltam, ahol őt is megnézték de még nem látszik semmi állítólag.
2010. dec. 8. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Főleg ha később volt péd. Akkor elképzelhető, hogy csak enyhe felritkulás van, más még nem látszik.
2010. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem igazán értettem a választ. MI az a péd? meg a felritkulás?
2010. dec. 8. 13:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Főleg, ha az átlagnál kicsit husisabb vagy. Én is így voltam.
2010. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bocs:)

A pé a peteérés. Általában a megtermékenyítés utáni 7. napon kezdődik a beágyazódás a méh nyálkahártyájába, és a 12. napon fejeződik be. Ez alatt az idő alatt legfeljebb annyit lehet látni, hogy a nyálkahártyán van egy kis felritkulás (más sűrűségű a szövet).

Ha később volt peteérés pl. egy héttel, akkor a magzat még csak 1-2 hetes, lehet még be sem fejeződött a beágyazódás. Ilyenkor előfordul, hogy már termelődik kimutatható mennyiségű hcg - így pozitív lesz a teszt, miközben még látszani nem látszik semmi:)

2010. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem. Azt konkrétan tudom melyik napon estem teherbe, de még nem számolgattam pontosan a napokat. November 10-én. Eszerint pedig már két nap híján 4 hetes vagyok. :)
2010. dec. 8. 13:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Elvileg azt utolsó mensitől kell számolni a heteket, nem a fogantatástól. Tehát ha neked "normálisan" közép időben van peteérésed, és mondjuk 28 naposak a ciklusaid, akkor már kb. 6 hetes terhes vagy!
2010. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha ezt valóban így kell számolni, akkor 6 hetes, 4 napos vagyok. Úgy viszont már látszania kéne az UH-n nem? De miért nem a megtermékenyítés időpontja számít, nem is értem.... de ez már az én problémám :)
2010. dec. 8. 13:32
 8/16 Andrea1987 ***** válasza:
Én amikor 4 hetes terhes voltam,már látszott a petezsák.6 hetesen meg már van szívműködése.
2010. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hmm. hát akkor ráfogom arra, hogy nem nőgyógyász vizsgált hanem belgyógyász , és amúgy is üres volt a hólyagom is. :)
2010. dec. 8. 13:43
 10/16 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy nem nőgyógyász nem úgy figyeli:)
2010. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!