Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem csak EU kártyám van, és...

An. kérdése:

Nekem csak EU kártyám van, és azzal akarok Németországban szülni. A német biztosító kért tőletek valami más nyomtatványt, amit otthonról kell kérvényezni, hogy itt ingyen levezessék a szülést és utána is ellássanak?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, hogy egy E112 űrlapot kell beszerezni, mert különben drága lesz. Viszont azt olvastam az "Szükséghelyzet" EU kártyás weblapon, hogy a szülés ingyenes, de azért vegyük fel a kapcsolatot a helyi bizt.-val, mert kérheti az E112, vagy S2 űrlapot. Ti megkérdeztétek, vagy csak EU kártyával elmentetek szülni? Nem akarok több 1000 Eurót fizetni!Üdv. An.
2010. dec. 8. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném abban a kórházban, ahol szülni szeretnél, hogy ők mit kérnek.
2010. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most már nem értem! Te csak szülni mész oda, vagy ott is laksz, dolgozol? Mert ha csak szülni mész akkor szerinte is drága lesz. Eddig adtál már le valami papírt?
2010. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Újra én vagyok a második válaszoló. Én külföldön szültem a gyerekeket, most útban van a harmadik, de én oda is jártam dokihoz. Három havonta szépen kitöltöttem a papírt, amit gondolom hazaküldtek a Tb-nek. Nekem anno kinn nem volt biztosításom. Én hát elvileg az Eu kártyával mentem, de ugye akkor már nem kellett ilyeneket leadni, talán csak a polgármesteritől a papírt, hogy itt lakunk. De ismertek a dokik, előtte már megvolt minden adatom a kislapon.
2010. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!