Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bajcsy, szülésfelkészítő...

Bajcsy, szülésfelkészítő tanfolyam - tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdemes elmenni? Ingyenes? Nem baj, ha lemaradtam már a feléről? ...
2010. dec. 10. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdéseddel kapcsolatban nem tudok segíteni, de a Bajcsyról mindenképpen szeretnék megosztani Veled valamit. Semmiképpen nem riogatni szeretnélek, csak felhívni a figyelmed. Én 3 hete szültem ott, és 1hét otthonlét után ismét kórházba kerültünk. A Serratia marcescens nevű baktérium tenyészett ki kislányom vizeletében és székletében. 10napos antibiotikum kúrán vagyunk éppen. Az orvosok szerint ezt a szülészeten kaphattuk csak el. A leggyakoribb a normál úton született gyerekeknél a fertőzés (én császárral szültem), de mivel a bőrön is megtelepszik a kórokozó, akár a csecsemősök is megfertőzhették. Szóval, ha a Bajcsyban szülsz majd, mindenképpen érdemes egy tenyésztést kérni akár a gyermekorvostól. Bocsánat, hogy ilyesmivel zavartalak, de azt hiszem, jobb az elővigyázatosság! Mi sajnos megjártuk:(

2010. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó, de mire? A csodára nem lehet felkészülni. Évszázadokon át születtek gyerekek ilyen "úri huncutság" nélkül.Akkor és ott, nem fog eszedbe jutni a légzés mikéntje, az tuti.( mint ahogy nekem sem) Tavaj ott szültem az első gyermekem, és jövő májusban ott fogom a másodikat.Remek a személyzet, és a felszereltség.Kell ennél több? Talán csak a hozzáállás...fájni fog. De csak a vajúdás.A kitolás már smafu. Végül is ez a világ legtermészetesebb dolga (fájdalom nélkül nincs öröm, se sikerélmény,)De ha Téged, vagy a párodat megnyugtat a felkészítés, csináljátok. Hozzám - vajúdáskor - benézett egy pár. Nem zavart.Ha valami baj történik, akkor úgy is csak az orvosok tehetnek bármit is. A nyugalom, a pozitív hozzáállás pedig Tőled, és a párodtól függ. És ez a legtöbb amit tehetsz/tehettek.Ehhez pedig nem kell tanfolyam.
2010. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindkettőtöknek a válaszokat! :)
2010. dec. 10. 20:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is a Bajcsyban fogok szülni, majd januárban. Felkészítőn nem voltam, mert sajna feküdnöm kell, viszont egy hétre befektettek, és csupa-csupa rendes, kedves, odafigyelő orvossal, szülésznővel, nővérrel találkoztam, egyetlen rossz tapasztalatom sincs. Végig emberként, partnerként kezeltek, kedvesen szóltak hozzám, mindenki jókedvűen dolgozott, viccelődött, volt idejük pár szót váltani, ha bejöttek. Le a kalappal előttük! (Hozzáteszem, senkinek egy fillért nem adtunk, amikor eljöttem, akkor a nővérszobába beadtunk pár doboz bonbont.)
2010. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: gyógyuljon meg a pici babád minél hamarabb!!!


Én márciusban fogok ott szülni! :) Már nagyon várom, hogy kibújjon a pici fiam! :) igazából csak a szülőszoba látogatás érdekelne.

2010. dec. 11. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg én is ott fogok szülni, és én is márciusban. :)

Szülésfelkészítőn még én sem voltam, mondjuk én császáros leszek, ez biztos. (egyéb ok).


De ettől függetlenül én is gondolkozom a dolgon.

2010. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a Bajcsyban szültem augusztusban, és jártam szülés előkészítőre is. Szerintem jó volt, én is csak a közepe táján kapcsolódtam be. Ingyenes, és sok mindent megtudhatsz, kérdezhetsz, illetve mindig más orvos, szülésznő, csecsemős tartja, így kicsit megismerheted az ott dolgozókat is. A szülőszobákat ELVILEG bármikor megnézheted, de ha épp egy húzós napot kapsz ki, akkor nem fognak veled foglalkozni. Amúgy a honlapon ki van írva, hogy mikor, és mi a téma, és mikor lehet menni a szobákat megnézni.

Nekem csomó kérdésem volt, így én jártam szorgalmasan, és a végén lehetett kérdezgetni, így mindig összeírtam a kérdéseimet, és ott kérdeztem.


Könnyű szülést!

2010. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én bekérdezkedtem szülőszobát nézni, mert amikor hivatalos látogatás van, annyian vannak, mint az oroszok:)

Tündér volt mindenki, senki nem ismert, mégis mindenki, aki ráért jött, és magyarázott:)


A szülésfelkészítőből mi csak a szülésvideóra mentünk be, mert a páromat fel akartam készíteni, mi vár rá. Akkor azt mondta, jó, hogy megnézte, legalább képben van, utólag meg azt, hogy teljesen más volt, az gáz, ez élmény:))

2010. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, most már okosabb vagyok, mert az első válaszolók pont nem jártak, csak jótanácsokat adtak.

Szóval ha beesek bármelyik előadásra, az se gond, jól értettem?

Márciusban szülő kismami - még lehet, hogy én is császáros leszek, mert oltári magas a vérnyomásom! Lehet, hogy találkozunk! Bár leghamarabb én a január 3-ira tudok elmenni. Ja, mert a programot megtaláltam a neten:


Jan. 03. Szülés, együttszülés. A normál szülés történései.

Dr. Szászné Bán Judit pszichológus, Garáné Paár Magdolna szülésznő


Jan. 17. A szülőszoba és a gyermekágyas részleg megtekintése

(rooming-in rendszer). Alternatív lehetőségek a szülőszobán.

Dr. Varga H. Ágnes, Bányai Nóra szülésznő


Jan. 31. Az orvosi beavatkozást igénylő szülészeti kórképek.

Szülés alatti fájdalomcsillapító eljárások.

Dr. Kubicsek Tamás, Deákné Nyirkos Zsuzsa szülésznő

A minőség biztosítása az őssejtmegőrzésben

Sejtbank Kft. Licskó Adrienn


Febr. 14. A terhesség, a szülés és a gyermekágyas időszak pszichológiája

Relaxáció és légzésgyakorlatok

Dr. Szászné Bán Judit pszichológus


Febr. 28. Megszületéstől a hazabocsátásig I.

A csecsemő ellátása orvosi szemmel

Dr. Jancsó Györgyi gyermekorvos, Brülikné Engelmann Ildikó csecsemőgondozó


Márc. 21. Megszületéstől a hazabocsátásig II.

Az újszülött ellátása csecsemőápolói szemmel

Gyarmati Móni csecsemőgondozó, Sándorné Cs. Éva védőnő

2010. dec. 14. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!