Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkit magával ragad a...

Mindenkit magával ragad a névadási "mizéria"?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvasok névadással kapcsolatban. Én 18 hetes vagyok, de szinte még szóba sem került, hogy mi legyen a kicsi neve.
2010. dec. 11. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem mindenkit magával ragad egy bizonyos szinten,mert csak izgalmas dolog a leendő gyermekednek Nevet választani,amit egy életen át hord majd!

Nekünk is kérdéses volt a 20. hétig,pedig már a 18. heti uh ota tudjuk a nemét,Kisfiu lesz akit :Török Balázsnak fognak majd hivni!

Boldog Babavárást!


29 hetes Kismami

2010. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk valahogy ez úgy ment hogy néha eszünkbe jutott a névadás és akkor mindig beszéltünk róla. Aztán leragadtunk egy névnél, ez lett a lányunk neve, utána már nem is beszéltünk róla, olyan egyértelmű volt. De a kérdésedre konkrétan válaszolva szerintem igen, mindenkit elkap az a mizéria, ami szerintem jó dolog, van akinél előbb szóba jön van akinél később.
2010. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 34 hetes vagyok és sajnos még mindíg "No name" a gyerek :(
2010. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi egyetértettünk a férjemmel, hogy a gyermekünk neve legyen szép, egyszerű, jól csengjen a családnévvel és lehetőleg ne közvetlen családtag neve legyen. Nem akartunk semmi extravagánsat, olyat szerettünk volna, amit bátran viselhet gyerek és később felnőtt korában is. A bemutatkozása ne motyogás legyen, ne kísérje elfojtott röhögés.

Így két név maradt a tarsolyban, a Dániel és a Balázs. Én a Dánielre szavaztam, ha a következő babánk is fiú lesz, ő a Balázst kapja.

2010. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk a rossza tapasztalat miatt kerüljük mindketten a témát. Kisfiunknak nagyon nehezen választottunk nevet, még szerencse, hogy 42 hétre szültem, mert ha időre érkezik Anonimus lett volna. Lánynévben nem is sikerült dűlőre jutnunk. Mind a kettőnknek teljesen más típusú nevek tetszenek. :(
2010. dec. 11. 15:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Háát az első babánk nevét viszonylag elég rövid idő alatt eldöntöttük, de a másodiknál egy csomót vitáztunk ezen...Mert ugye, ami tetszett és ment volna a vezetéknévhez az már mind foglalt volt. És én csak magyar nevet szerettem volna választani, pont, mint az elsőnek...Apa meg kötötte az ebet karóhoz a saját nevéért....

Kiírt napra pontosan érkezett a kicsink, kórház felé "rohanva" férjem kérdeni mi lesz a neve a kicsinek...Erre azt feleltem, hogy Beni! Mire ő, így nem lehet hívni egy gyereket...Dehogy is nem, ha a Bendegúzt becézed. Végül beleegyezett, de a második névként megkapta az apukája nevét.

Nehézen, de megegyeztünk..És egy huncut kis angyalkánk van, aki min dig hatalmas nagy vigyorral, és bizalommal mosolyog bárkire ebben a nagy Életben!:)

2010. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Bendegúz! Kedvencem! Apának viszont nem tetszik. :(

Ragaszkodtam a magyar névhez, páromnak meg a Szilveszter és a Milán tetszett. Végül a Botond lett a befutó.

Most is ragaszkodni fogok a magyar névhez!

2010. dec. 11. 15:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon fiatal lány korom óta a Krisztián név tetszik. Amikor kiderült, hogy babát várunk kérdeztem a férjemet hogy mi legyen a neve. Rávágta hogy Krisztián.

Kérdeztem: és ha lány?

Válasz: nem lesz lány, fiú lesz.

A lány neveket meg sem nézte, de nem is lesz rá szükségünk, mert tényleg fiúcska van odabent.

Második néven gondolkodunk még. Nekem a Levente, apának a Szabolcs tetszik. De egyenlőre a Roland amiben meg tudunk egyezni.


32 km

2010. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nalunk nem volt tul nagy toprenges.

A ferjem azota rejteget magaban lanynevet, amiota az eszet tudja, tehat egy biztos nevunk mar alapban volt.

Ket fiunk van, tehat a nev rejtve maradt.

Az elso fiunk nevet akkor kitalaltuk, amikor teherbe estem, nem gondolkodtunk rajta sokat, hirtelen felindulasbol atgondoltam, hogy mi johet szoba, 2 nev volt osszesen, az egyikre azt mondta a ferjem, hogy neki nem tetszik, a masikert o is odavolt, igy maradt a nev, raadasul pont jo volt, mert passzolt a vezeteknevhez.

A masodik fiunk neve szinten derult egbol villamcsapaskent jott, meg terhes sem voltam, sot, meg babat sem terveztunk, de egy reggel ugy ebredtem, hogy beugrott a nev. Mondtam a ferjemnek, nagyon tetszett neki, igy gyorsan osszehoztunk meg egy kisfiut.

Egy harmadik fiunevet is letargyaltunk nyaron egy masfel oras autokazas alatt, pedig babat nem tervezunk par even belul. De neveink mar vannak. Tehat nem szenvedtunk ertuk tul sokaig.

2010. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18 hetesen derült ki a fiúnk neme,akkor kezdtünk gondolkodni.Engem jobban izgatott a téma,mint a férjemet.Egy dologban voltunk,biztosan,hogy magyar neve lesz.Kigyűjtöttem a naptárból a szóba jöhető neveket,megnéztem az eredetüket,jelentésüket.Végül két név maradt,a Szabolcs és a Levente.nem tudtunk dönteni.elmeséltem a férjem Nagymamájának,hogy ez a két név van már csak,és erre közölte,hogy neki titkos vágya volt,hogy Szabolcs legyen.Így az lett,és nagyon illik rá,ráadásul nem is olyan gyakori,mint a Levente.
2010. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!