Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az ünnepek...

Mi a véleményetek az ünnepek alatti forraltborozásról/pezsgőzésről? 1-2 deciben gondolkodom. Lehet? 36 hkm

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy lehet. a forraltborból amúgy is elillant az alkohol nagy része a hő hatására. amúgy nekem a doki 1 deci vörösbort még engedélyezett is vacsora után, mert én nagyon kívántam. pezsgő sem nagy alkoholtartalmú szóval nyugodtan. pálinkát és töményeket ne igyál.
2010. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Én tavaly karácsonykor voltam kismama,én nem engedélyeztem magamnak ilyesmit,bármennyire győzködtek,mert az alkohol egy az egyben megy át a placentán.
2010. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Törleynek nagyon finom az alkoholmentese.

Előző voltam.

2010. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nagyon ritkán 1-2 korty vörösbor még jó is, (hisz az vérképző).
2010. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Az alkoholmentes pezsgő jó ötlet, legalább az csak az enyém :) De szerintem bepróbálkozom a forralt borral is (max. 1 deci), az olyan jól esik a hidegben.
2010. dec. 21. 18:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Én kb.3 hete voltam dokinál, megkérdeztem tőle, lehet-e?Azt mondta, hogy 1-2deci nem árt, nyugodtan igyam.Úgy megkívántam ebben a karácsonyi őrületben,/mindenhova ki van írva:forralt bor/hogy egyik este hazaértünk apával és ittunk egy-egy bögrével.Mondjuk nálunk ez nagy szó, mert soha egyikünk sem iszik, de ez akkor nagyon jól esett!Úgyhogy szerintem, ha megkívánjuk, hát egészségünkre!!!

25h km

2010. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Az én dokim azt mondta a forralt borra, hogy egy adagban is marad kb. 1 kiskanálnyi alkohol (hiszen teljesen úgysem tudod kiforralni). Utána azt kérdezte, hogy azt megitatnám-e az újszülöttemmel? Naná, hogy nemet mondtam. És akkor mondta, hogy jó, nem is szabad. Szóval idén télen ez most kimarad nekem.
2010. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
mi pont tegnap csinaltunk forraltbort, mert megkivantuk (nem vagyunk alkoholistak :) ) a parom megivott egy poharral en is eroskodtem hogy kerek, de belekortyoltam es nem esett jol. szoval nem is eroltettem a dolgot. igy vagyok a sorrel is. eletemben nem ittam meg a sort, de kivanom. megkostoltam es elhanytam magam. :) szerintem a szervezet jelzi majd hogy jolesik e nektek az az egy ket deci! amugy meg egeszsegetekre :) 30 heteske
2010. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A 38. hét közepén járok, éppen egy pohár pezsgőt kortyolgatok, és marha jól esik! :-) Az én orvosom az első perctől azt mondja, hogy ha jól esik egy pohár pezsgő vagy vörösbor, igyam meg nyugodtan, semmi baja nem lesz a babának. (És a placentán semmi nem megy át "egy az egyben"...)


Amúgy amióta terhes vagyok, nem is tudok egy pohárnál (1,5 dl) több bort vagy pezsgőt meginni, sőt olyan is van, hogy a felénél otthagyom, mert egy korty esett jól. :-) Úgyhogy, ha kívános, csak nyugodtan! Ahhoz elég sokat és rendszeresen kell inni, hogy ártson a bébinek!

2010. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a nagyon alkoholellenes válaszolóknak írom, hogy ha idő előtt elkezd valaki nagyon görcsölni, befektetik a kórházba és görcsoldó infúziót kap, na ott van még kórház ahol tesznek bele alkoholt is. csak persze nem reklámozzák.
2010. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!