Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek orvoshoz? Mennyi...

Mikor menjek orvoshoz? Mennyi idősen ajánlott?

Figyelt kérdés

december 10.én volt utolsó mensim.

nem tudom mikor menjek orvoshoz elöször,hogy lásson is valamit, pl szivverést!! szerintetek?? és ha korán megyek nem árt a babának??


2009. jan. 23. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 7 hetesen már látszott a szívhang.

Ha korábban mész biztos nem árt a babónak.

Boldog babavárást!

6 hós kicsi fiú anyukája

2009. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt a babádnak,nyugodtan mehetsz.akkor most lehetsz 6 hetes,ha jövöhéten mész már lesz szivhang is.Gratulálok a babához.14 heteske
2009. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! nektek is boldog babázástTT

még azt kérdezném hogy miért 6 hetes ez olyan tudom utolsó mensitől számítjak de nem akkor fogant és akkor is fog szívhanfgot látni ez igy bele van kalkulálva??

2009. jan. 23. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindig az utolsó mensi első napjától számolják a terhességet. Ezen számolás szerinti 6-7 hetes babának már van szívverése.

Én ma voltam dokinál, hüvelyi UH-val vizsgált meg. 5-6 hetesnek írtak, így még szívhang nincs. 3 hét múlva kell visszamenni. Várni akartam én is 7 hetes korig, hogy már legyen szívhang, de nem bírtam ki. Tudnom kellett, hogy minden rendben van-e. Kicsit fájdogált a hasam alja.

Ha neked semmi panaszod nincs, akkor megvárhatod a 7. hetet, hogy többet tudjon mondani, de az sem árt ha elmész hamarabb.

Gratulálok a babához!!:)

2009. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

igen, az általános számitás az utolso mensitöl van, ezért 6 hetes. Az egyes fejlödési fázisok is ehhez a számitáshoz vannak igazitva, mert igy tudják nyomon követni minden kismamánál a dolgokat.

De akár ugyis mondhatnánk, hogy kb 4 hetes magzatnál (ami ugye 6 hetes terhességnek felel meg)már tapasztalhato szivhang.

Boldog babóvárást! :)

2009. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy ez csak akkor pontos számítás, ha 28 napos ciklusaid voltak. Ha hosszabbak, akkor csal, mert annyival többnek mutat, amennyivel hosszabb volt a ciklusod. Nekem így számolták el az elsőt, nem kérdezte a doki, hogy milyenek voltak.

A mostanit úgy számoltam ki, hogy apé-től visszaszámoltam lét hetet, és azt írtam be mindenhova utolsó mensinek.(szülési kalkulátorokba). Az UH is ezt az eredményt hozta.

A 3. voltam

2009. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönömezek szerint ha jövő hét végén elmegyek a dokihoz akkor már látni fog valamit??

ugye??

nekem is fájdogál néha a hasam azt modják ez normális

2009. jan. 23. 20:23
 8/9 A kérdező kommentje:
igen 28 as a ciklusom
2009. jan. 23. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:

kb 6 hetesen erdemes, majd ir a vedononek, a kiskonyv nagyon fontos, meg csinal rakszurest, megg elmond egy csomo hasznos dolgot.

a szivverest amugy nem latja, hanem hallja :D

latni a szikzsakot meg az embriot latja

gratulalok!

2009. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!