Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok és babakocsit...

27 hetes vagyok és babakocsit szeretnék venni, már most. A kollégáim a hét minden napján lehurrogtak, hogy ilyen korán mit akarok még kocsit venni. Tényleg korai lenne?

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyáltalán nem korai, meg amúgy is beletelik még pár hétbe mire megtalálod a megfelelőt. A vége felé meg ki tudja hogy fogod viselni és akkor csak a kapkodás van, aztán veszel valamit amit a végén megbánsz! Én így jártam! Jó keresgélést kívánok!
2009. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Igaza van az előttem szólónak: nincs korán! Mi van, ha a végefelé már fárasztani fog, hogy babakocsi után szaladgálj? Ráadásul ahhoz, hogy megtaláld a neked legmegfelelőbbet, márkában is, árban is, idő kell! Érdemes szétnézni és csak azután dönteni.

Még valami: egyik barátnőm is halogatta a vásárlást, aztán problémák lettek, be kellett feküdnie a kórházba. A baba cuccait a férje végül egyedül volt kénytelen beszerezni. Nem mintha a férfiak nem volnának képesek erre, de így a barátnőm kimaradt abból a fantasztikus élményből, hogy babacuccokat vásárol, készülődik...

Én is kész voltam mindennel májusra, július végén született a lányom, de egyáltalán nem volt rossz, hogy minden időben megvolt. Engem megnyugtatott a tudat. Amúgy pedig nem mások tudják, mi a jó neked, hanem te magad. Ha te meg szeretnéd venni, ha neked így jó, akkor minek osszák az észt holmi kollégák?

2009. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem korai. Én kiválasztottam a megfelelő fajta babakocsit kiságyat miegyást, aztán a férjem majd megveszi meg összerakja amíg a kórházban vagyunk. De amúgy nem hiszem, hogy hallgatnod kéne másokra, tégy úgy ahogy jónak látod.
2009. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Kollégákkal nem igazán érdemes foglalkozni és nem igazán van arra egyértelmű szabály, hogy mikor kell vásárolni. Egyébként talán a babakocsi az amivel a legkönnyebben mellé lehet nyúlni. Választék van bőven, és nagyon nehéz eligazodni. Ha határozott elképzelésed van a típusról, akkor se vedd meg rögtön. Nézd meg azt amit szeretnél, esetleg más hasonló márkát vagy teljesen más kocsikat is. 2-3 hetet bőven el lehet tölteni a nézelődéssel, gondolkodással is. Teljesen tökéletes kocsi nem igazán van, csak olyan ami a legjobban meg felel az elvárásaidnak. Jó nézelődést!
2009. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

1: mi közük hozzá?

2: addig rohangálj, amíg 15 percnél hosszabb ideig bírod talpon... harmincvalahány hetesen már csak nyűg lenne, no meg akkor más a babaszoba befejezése lesz a legfontosabb. Mosni, vasalni a ruhácskákat, stb.

3: jó munkához idő kell :) azaz nekünk 2 hónapba telt a legjobb ár-érték arányút megtalálni.


Hajrá mamika :)

2009. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy babának baja lesz, az nem attól van, hogy valaki időben bevásárol. Ez egy hülye babona, amit valaki kitalált. Butaság. És igen, mi van, ha később nehezebben mozogsz majd. Mi szinte mindent a sógornőméktől kapunk. De pont most beszéltük, hogy hamarosan el kellene hozni a cuccokat, hogy lássuk, mi van, és mi nincs. Én nem vagyok babonás. Nyugodtan mond meg a kollégáidnak, hogy te sem!

Minden jót!

21 hetes kismami

2009. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyáltalán nem korai. Lassan belelépsz az utolsó trimeszterbe, akkor már nagyon fárasztó lesz a rohangálás boltról boltra. Én 31 hetes vagyok, a 28. héten mindenem megvolt már, nekem így megnyugtató.


Meg egyébként is a babakocsi vásárlás az nem egy egyszerű procedúra.


Szerintem ne hallgass a kollégákra, inkább a saját megérzéseidre. Az a lényeg, hogy te nyugodt legyél, hogy a babának megvan mindene.


Szép babavárást!


31 hetes kismami

2009. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Szia, akkor hozzám mit szóltak volna, én kb.12 hetes voltam amikor megvettük a babakocsit. Most nézzük a bababútort 21 hetes vagyok. Apránként veszünk meg mindent, mert így sokkal könnyebb anyagilag, és nincs kedvem utolsó hónapban nagy hassal rohangálni a boltokba!

Boldog Babavárást!

2009. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne hallgass rájuk. Lassan kezdd el beszerezni a kocsit, kiságyat, ruhácskákat, kellékeket stb. Könyebb minden hónapban valamit megvenni, mint egyszerre mindent, és spórolni is tudsz, mert még van időd kedved erőd szétnézni mi hol mennyi. Nekem 30. hétre már a nagy dolgok megvoltak. 32 hetesen elkezdett vizesedni a lábam, kezem, de annyira hogy néha fogni nem bírok, a csizmám rám se jön, ha pedig bele préselem valahogy a lábam, nem tudom hajlítani, szóval egy kínszenvedsé kimozdulni, s 15 perc séta után elfáradok, pedig eddig semmi gondom nem volt, jöttem mentem tettem vettem, most meg mint egy medve, felkelni sem egyszerű az ágyból,a zoknim nem jön rám :S s még van 5 hetem. Szóval állj neki a vásárlásnak, készülődésnek.
2009. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 24. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!