Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás kismamák tapasztalata...

Toxémiás kismamák tapasztalataira vagyok kíváncsi. Meddig vártak a császárral, mennyire volt rossz állapotban a baba?

Figyelt kérdés

Második babámmal vagyok most 35 hetes.

Múlt héten szerdán a védőnő fehérjét talált a vizeletemben, dagadnak a végtagjaim, a vérnyomásom a saját átlagomhoz képest rossz (általában 105/60 körül szokott lenni), 120 felett van mindig, de inkább 130 felett (/70-90).

Csütörtökön voltam dokinál, a kisfiam mintha nem nőtt volna az utóbbi hetekben, elég rossz adatokat kaptam, kb 32-33 hetesnek megfelelő méretei vannak most.

Dopegyt-et írt a doki, miután a rendelésen 140/80-at mért.

Hétfőn (holnap) laborba kell mennem, teljes vérkép, vizelet, vese- és májfunkció,...

Csütörtökön kell visszamennem az orvoshoz.

Azt az infót kaptam, ha nagyon rossz vérnyomásokat mérek, azonnal hívjam a kórházat.

"nagyon rosszakat" nem mérek, de a fiam állapota aggaszt. Szerintem nem is túl aktív.

Nálatok hogyan volt? Mértek rossz adatokat, mennyire rosszakat? Meddig hagyták benn a babát? Mesélnétek erről kicsit?

Csütörtökig megőrülök!!!


2010. dec. 26. 16:50
 1/3 A kérdező kommentje:

Leírom azért az adatokat:

2010.12.02-án voltam 31 hét 4 napos:

BPD 81 mm, OFD 101 mm, HC 292 mm, AD 277 mm, APAD(?) 86 mm, FL 60 mm.

2010.12.23-án, 34+4 naposan:

BPD 82 mm (3 hét alatt 1 mm-t nőtt?), OFD 95 mm (visszafelé nem fejlődik, ugye?), HC 287 mm (ez sem?), AD 277 mm (nem nőtt semennyit?), APAD(?) 87 mm (szintén 1 mm 3 hét alatt), FL 68 mm (ez rendben van).


Nagyon furcsa, és nagyon aggasztó. Doki azt mondta, hogy a fejét lehet, hogy csak olyan szögben tartotta, hogy nem tudta pontosan lemérni. NE AGGÓDJAK, de azért 1 hét múlva kontroll. Ne aggódjak?!?

2010. dec. 26. 17:01
 2/3 anonim ***** válasza:
En 40+5 re szultem. A vernyomasom 140/95 volt, nem kaptam ra semmit, feherje volt a vizeletemben 24 oras vizelet vizsgalat volt 2X, de mi eppen kihuztuk. Nekem a korhazban mikor paraztam azt mondtak, hogy 150/110-nel menjek dokihoz, akkor is, ha 3 ora elteltevel ujra annyi.
2010. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenkinek mást mondanak, szerencse, hogy nektek a végére jött ki.

Nekem sajnos a túl alacsony vérnyomásomhoz képest most nagyon magas. Én úgy tudom, az átlagodhoz képest a felsőnél +30 a megengedett, az alsónál meg +15 Hgmm. Bár már tényleg nem tudok semmit.

Ma voltam laborban, majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége.

A fiam fejlődése aggaszt nagyon.

2010. dec. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!