Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama ruhák, csak én járom...

Kismama ruhák, csak én járom így meg mindig a méretezéssel? Miért teljesen más mint a normál női konfekció?

Figyelt kérdés
Csak a hasam nő a terhesség alatt amúgy se vagyok vékony, normál alkat. 42 es méretet hordok úgy alapban és 32 es farmer méretet. És már vagy harmadjára járok úgy hogy méretben elvileg megfelelő ruhát veszek (babaszobán,teszen,ill. most hozattam egyet)és baromi nagy! Felsőből 40-es is nagy mellben, karban nemcsak a has része. Nadrágnál úgyszintén, a 42-es hatalmas. Talán még a 40 is az lenne. Miért van ez? Feltételezik hogy egyenes arányban mindenkinek nő a feneke is-combja is?Ezt is értem, csak akkor is miért nem lehet tartani a méretezést? Esetleg ez vmi marketingfogás hogy úgy érezzük,jaj de jó beleférek a 40 es farmerba? :)
2011. jan. 5. 12:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és hiába mérettem le centire, mert onnan még rengeteget nyúlnak.
2011. jan. 5. 12:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezért nem mertem venni neten kismama ruhát. Így én inkább bementem egy kínai üzletbe és ott válogattam, próbálgattam ruhákat, így biztos, hogy olyat vettem ,amit nem csak egyszer tudok felvenni.

De ugyanez van a babaruháknál is, ami az egyik babára jó, a másikra nem, hiába egyidősek vagy éppen egyforma súlyúak, csak éppen magasságban különböznek.

2011. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a nadrág kérdést kismama farmerral oldottam meg.

Nem tudom hirtelen hanyas, 3 hónappal ezelőtt vettem a kínaiban, mivel ott még elérhető áron volt ( 5 ezer ft és asszem XXXL-es ), azóta nincs ilyen gondom.

Az itthoni cuccokat úgy oldom meg, mivel inkább az itthoniakból vagyok "lerongyolódva", hogy lehúzom a nadrágot, melegítőt a hasam aljáig, hogy ne szorítson és jó hosszú tunikát tűrök be a nadrágba, ami védi a pocómat.

34 h km.

2011. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Itt nálunk csak kis kínai van, ott meg nincs farmer, meg semmilyen nadrág kismamákra.

Hát mindegy akkor majd megoldom vhogy, csak így elméleti síkon nem értem a dolgot...

2011. jan. 5. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:

második vagyok

Én sem kimondottan kismama ruhát vettem a kínaiban, hanem azt néztem, hogy ne nyomjon a derekánál, laza legyen. A pólókkal, pulcsikkal ugyanígy voltam, hogy ne legyen szoros, kényelmetlen.

2011. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát mivel nekem csak a hasam nagy, így ha nagyobb méretet veszek mint amekkora vagyok, akkor csak mindenhol máshol is lóg. Szóval ez a normál ruha csak nagyobb méretben sajnos nem jön be :(
2011. jan. 5. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekesek a méretek, én H&M-ben vettem nadrágokat. Mivel a méretem 38-as, így azokkal kezdtem. Majd egy idő után hasban már picik voltak... (amúgy jók, csak szorítják a hasamat), így áttértem 40-42-re, és most 36 hetesen vettem 44-eset. Igaz, máshol picit nagy (de nem látványos), de hasban pont nagyon kényelmes. Nem értem, miért nem tudnak elasztikusabb anyagból csinálni a poci részt, akkor végig tudtam volna egy méretet hordani. Mert a 38-as nacik is jók, de nagyon szorítják a hasamat. Kisruhákat, amit normál boltban veszek (pl. Mango, Promod), azt mind 38-as méretben veszem, max. mostanában, hogy nagy a pocim vettem pár L-eset.

De így van a melltartókkal is, ami mellben jó, az szélességben pici, de ha nagyobbat veszek, akkor kosárban nagyon nagy.

2011. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, kérdező, érdemesebb elmenned egy hétvégén valamelyik Ázsia Centerbe, mert van ugyan maszek butikban is kismama naci, de ugyanolyanból 2-őt kapsz a kínaiaknál és még választék is van.Nem akarom a kínai árukat tukmálni természetesen, de másutt, Plázákban pl. egyáltalán nem is foglalkoznak vele."Gondolják, minek?Inkább vegyél csak havonta, az nekik jobban megéri."

Hát én már csak emiatt is vettem mondom 4 hónappal ezelőtt és még mindig jó rám, mert ennek tudod van egy speciális passzentos része, ami úgy tágul, ahogy nő a pocid, nem szorít, mert elasztikus anyagból van, a fazonja marad a fenéken, derékon, combon, szóval nem lóg rajtad abszolut.Engem már az anyagi csődbe tett volna az, ha minden hónapban új faros kellett volna, sőt minden fél hónapban, főleg így az utsó hetekben, mikor hetente nő a pocim.

34 h km.

2011. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nem vagyunk pestiek amúgy messze lakunk. Szóval csak a közeli város kínai boltja jöhet szóba, ha már kínai. Amúgy nincs nekem bajom a kínai dolgokkal, sokszor jó dolgokat ki lehet fogni.
2011. jan. 5. 20:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg vehetsz kisruhákat is, az alá jó a kismama harisnya vagy leggings, lehet rendelni neten is, vannak magyar oldalak és ebayről is rendeltem már. De tudok olyan kismamáról is, aki normális harisnyában járt. A kisruhákat meg bármelyik üzletben meg tudod venni, az jó lesz terhesség után is. Én a mangós, promodos, stb. kisruhákat veszem, de biztos van olcsóbb butik is, ahol be lehet szerezni. Mert ezek általában jól nyúlnak, olyan anyagból kell választani.
2011. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!