Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen gyors fogyástól nem...

Hirtelen gyors fogyástól nem károsodik az embrió? 11 hetes vagyok,10 kilót fogytam, nem lesz baja a babámnak ugye?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy terhesség alatt nem szabad diétázni, mert a gyors súlyvesztéskor a zsírszövet ahogy bomlik méreganyagok kerülnek a szervezetbe (és így gondolom a magzathoz is).

De egyszerűen csak fogyok és fogyok. Nem bírok enni rendesen, estére olyan hányinger gyötör,hogy ha eszek rá, akkor vissza is jön. Nem voltam amúgy se vékony (177 cm és 78 kiló) így gyakorlatilag mióta tudom hogy babás vagyok, 6 hét alatt 10 kilót fogytam. Most álltam a mérlegre este és 68 vagyok, ami nem lenne baj mert amúgy ez lenne a normál súlyom, na de a babát borzasztóan féltem.


2011. jan. 19. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja, nyugi. A baba elveszi ami kell (ezért is fogyhatsz). A méhlepény azért úgy van kitalálva, hogy a méreganyagok jó nagy részét ne engedje át. De a méreganyagok is zsírégetéssel keletkeznek ha jól tudom, de ha a szervezeted felemészti a tartalékaidat, nem hiszem hogy tartanod kellene ettől.

Inkább a gyengeség lehet kicsit gond. A dokid mit mond?

A diétát nem azért mondják amúgy hogy nem lehet, mert fogynál, hanem mert a hiányos táplálkozás miatt sok vitamin nem jutna be a szervezetedbe. Szedjél mindenképpen valami terhes vitamint!

Minden jót!


35 hetes kismama (aki eddig 6 kilót hízott).

2011. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
igen terhesvitamint szedjél mindenkép. sok kismama fogy az első trimeszterben a hányingertől, ne aggódj. egyél azért egészséges dolgokat és nem lesz baj. én anno 12 kilót híztam és 13 hónap kellett hogy elérjem az eredeti sulyomat, te meg már ezt le is előzted magadban :-)
2011. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Szedek vitamint van hogy bent marad van hogy nem :(

Orvosom még nincs, még nem választottam, a 12.hetes uh-ra megyek egy ajánlott orvoshoz, megnézem magamnak tényleg olyan jó e ahogy dícsérik:) És akkor ő hozzá járnék onnantól.

A védőnőnél voltam ő csak szörnyűlködött egy sort, meg elmondta hogy de márpedig egyek és úgy csinált mintha direkt fogyóznék, meg előhozta a Rubint Rékát és egyéb divat kismamákat hogy higgyem el,hogy nem most kell vékonynak maradni...

Pedig erről szó sincs, de valahogy nem értette meg :((

2011. jan. 19. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A védőnők ilyenek, szeretnek fontoskodni, okoskodni, kioktatni. Persze tisztelet a kivételnek. Van egyáltalán gyereke? Meg csak nem gondolta komolyan hogy direkt fogyózol???

Persze kell enni, de ha nem megy vagy visszajön???? Áh. Ne is törődj Vele. A baba mindent elvesz Tőled, max neked lesz kevesebb a vitaminokból és egyéb ásványi anyagokból. Folsavat is szedhetsz.

Tényleg ne aggódj, semmi baj nem lesz!

2011. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Megnyugodtam kicsit! A védőnőnek van gyereke amúgy. Nem tudom miért feltételezte ezt,hogy fogyózni akarok, nem is ismer meg elmondtam az ellenkezőjét de mégis csak fújta a magáét.
2011. jan. 20. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kis súllyal kezdtem (168 cm, 52 kiló), mégis lement rólam 4-5 kiló. Én is megijedtem, de a dokim azt mondta, hogy nem gond, amíg a baba szépen fejlődik. Sokszor előfordul, hogy fogynak a kismamák.

A védőnő riogatott, hogy mindenképpen el kell mennem vérvételre, mert biztos valami bajom van. A dokim viszont megnyugtatott, és a babám is végig nagyon szépen fejlődött. A terhesség végére 7 kilót híztam, ebből a kislányom 3300 gramm lett.

2011. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!