Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az esetek hany szazalekaban...

Az esetek hany szazalekaban szukseges es lehet-e tenni valamit a gatmetszes eselyenek csokkentese erdekeben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 02:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
erre nem hiszem hogy lehetne valaszolni
2009. febr. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos amikor szültem, hogy mivel az első szülésem szinte kötelező a gátmetszés. Nem tudom ez mennyire igaz, de annyira nem volt szörnyű mint amilyenre számítottam. Még ezerszer inkább a gátmetszés, mint egyszer a császáros seb. Akikkel egy szobában voltam és császárosok voltak még 5 nap után is ki voltak, én pedig a 2. napon vígan közlekedtem (csak néha bökött a varrat, de nem fájt).
2009. febr. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is azt mondta az orvosom, hogy az első szülésnél ő nem javasolja a gátvédelmet, mert egyrészről nagyon lelassítja a szülést, másrészt pedig nagy az esély a szakadásra, és míg a gátmetszésnél ha jól van összevarva a hüvely ugyanolyan lesz, mint előtte, addig a gátvédelemnél tágabb maradhat. Engem vágott, és már a szülés után, a kötelező, három órával már egyedül mászkáltam, fürödtem, tehát abszolult kibírható, pedig nagy metszésem volt, 15 öltés.A szexnél az elején kicsit éreztem a helyét, de ma már olyan minden mint előtte volt. 8 hete szültem.
2009. febr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia

Érdekes amit írtatok feljebb, szerintem orvosfüggő, hogy ki mit javasol.

Nekem ügyeletes doki+szülésznő volt benn, és mégsem vágtak. Próbáltuk a gátvédelmet, de végül abbahagyattam mert vacak érzés volt.

Így aztán gátvédelem és vágás nélkül szültem, két óra alatt megvolt a baba (pedig első), és nem is repedtem.

Szóval nem kötelező érvényű gyakorlat a vágás.

De bizonyára függ az alkati adottságoktól is.


Azt szokták javasolni, hogy megelőzésképpen otthon maszírozd agátadat megfelelő olajokkal, így csökken a vágás szükségességének az esélye, de szerintem erre nem létezhet statisztika, hogy ez hány %-ban sikeres.

Én úgy gondolom, hogy sok múlik azon, mennyire készültél fel lélekben a szülésre.

2009. febr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok megint:

a szexnél sem okozott gondot, hogy nem vágtak, nem tágultam ki vagy ilyesmi.

mondjuk intimtorázom évek óta.

2009. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok. Igen, nem azt mondom, hogy törvényszerű, csak az orvosom nekem ezt mondta, hogy előfordulhat. Ha akartam volna sem szülhettem volna gátvédelemmel, mert a baba nyakán volt a köldökzsínór, és a szívverése nagyon lelassult a végére, így gyorsan kellett szülni, meg elég nagy fejjel született a drága:) Akinek nem kell gátmetszés, az persze szerencsés, biztos a gyógyulás is gyorsabb.
2009. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a protokoll nem teszi kötelezővé először szülőknél, de minden esetben mérlegeli az orvos, hogy a körülmények mit kívánnak.

százalékos kimutatás nincs.

fentebbi tanács az otthoni készülésre megszívlelendő.

2009. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kértem, hogy ne legyen gátvédelem, inkább vágjanak, mert a repedés százszorta nagyobb kárt tud tenni, mint egy jól irányzott vágás.

A másik meg hogy utánna nem leszel olyan mint a harang :-) szegény férjed meg csak lötyög benned.

2009. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

helló


nálam nem volt gátvédelem, nem is repedtem és egyáltalán nem lötyög a férjem

szerintem ez max azoknál fordulhat elő, akiknek amúgy is gyenge a szövet, az izomzat

initmtornázz sokat, nekem sokat segített a regenerálódásban - legalábbis én így gondolom

2009. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, en is gondoltam mar az intimtornara, Lehet ezt meghatarozott instrukciok alapjan otthon kezdeni?Mar 28 hetes vagyok, nem tul keso?
2009. febr. 5. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!