Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan szereztétek be a...

Honnan szereztétek be a babakelengyéket, kismama ruhákat?

Figyelt kérdés

Kiságy, pelenkázó, babakocsi, ruhák...

Jó lenne minél olcsóbban kihozni, de neten keresgéltem, és annyira drága minden.

Illetve kismamaruhák??? (A Brendonban megfizethetetlen-néztem egy fekete alkalmi nadrágot, 14000 Ft körül volt, és egy farmert 20000 Ft körül :( ááááá.....)

Légyszi adjatok tanácsot. Még mindjuk nagyon az elején vagyunk, de legalább tudjak helyeket, ha szükséges lesz, és nem a kapkodás miatt költsek el felesleges 10 ezreket.

Köszönöm előre is.


2011. jan. 23. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Babakelengyét szülőktől, rokonoktól kaptunk, erre nem volt gondunk.

Én egész terhességem alatt nem hordtam kimondottan kismamáknak készített ruhákat, egyetlen dolgot szereztem be, de még 5 hónapos "koromban", a kismama farmert - 2db-ot.Kínai üzletházban 5500 forintért vettem db-ját, a mai napig hordom őket, pedig már a 36-dikban vagyok, és ami az előnye, hogy ha megszülök, utána is jók lesznek rám, hiszen alul szűkítettek, a pocinál elasztikus anyagból ( sztreccs)készültek.

A kiságyat anyósék vették meg egy nevenincs bababoltban Pécsen, 20 ezer forint volt egy rend ágyneművel együtt.

2011. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!

hát mi úgy kaptuk/kapjuk a babának való ruhákat.Van egy oldal: www.babamamatudakozo.hu- itt tudsz igényelni olyan klub kártyát amivel tudsz kedvezményesen vásárolni.

[link]

Egyébként a teszveszen vagy a vaterán vannak ruhacsomagok, amik talán jobban megérik a pénzüket,de vannak a használt ruha boltok is..ahol talán tudsz olyan dolgokat vásárolni ami fillérekbe kerül ott, máshol meg több tízezer.

2011. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kismamanadrág: Budapest, Páskomliget u. 31. szám alatt van egy picike bolt, én itt vettem, akár nagy méretet is kapsz. 6000 Ft körül van.

Babakelengyéért jól nézz körül, nagyon változóak az árak. Érdemes listát írni, hogy mi, hol, mennyibe kerül. A Brendon a legtöbb kismamának megfizethetetlen. Tudom ajánlani a Mária bababoltot, a Bergon-t, de sok mindent, főleg apróságokat megvehetsz patikában (főleg, ha van egészségpénztárad, lázmérőt, betétet, mellszívót, orrszívót stb.), Auchanban, Tescoban, Corában.

Én is így csináltam. pl. piskóta alakú kád Auchanban 1000 Ft volt, ugyanaz a Máriában 3000 Ft volt. Csúszásgátló 790 a Mária bababoltban, ugyanez a Tescoban duplája.

Auchanban a pelenkázólap 3000 Ft, a Bergonban 1500 Ft.


A neten legfeljebb körvonalazni tudod, hogy miből milyet szeretnétek, de személyesen érdemes elmenni, több és nagyobb a választék. A legtöbb helyen törzsvásárlói kártyát is kapsz.

2011. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2 ksimamandrágom volt: egyte a C@A-ben vettem akciósan másikat hugom csinálta (régi gatyámat átalakította9.

Amúgy sokkal jobban szerettm a ruhát vastag harisnyával.


Babaruhákat többségében kaptam Olaszországból:-)))

Fiamról is voltak cuccok, csak pár dolgot kellet venni.

Turiban is vettem pl téli kezeslábast 1000 valamennyiért.


babkocsi: TS-es Graco 50E ft volt, újonnan-igy babhordozót nem kellett venni

Kiságy: Interspar 12E natúr fenyő

pelekázó: párom csinálta, ugyanolyan natúr fenyő, mint a kiságy

2011. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző

mármint C&A-ban

2011. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem egyszerre igyekeztük beszerezni a holmikat, ezért kellemest a hasznossal alapon a nagybevásárlásnál mindig vargabetűt tettünk a babaholmik felé.

Ha bp.-i vagy (de lehet vidéken is), akkor az Auchan egy jó hely lehet olcsóságok terén. Néhány példa:

Utolsó darabos babaruhácskák 300-500 Ft-ért. De itt nem sima bodyra kell gondolni, hanem komoly mintás pulcsi, nadrág (250-ért is volt), alsó póló, kocsikabát szerű stb. A piskóta alakú kád 900 Ft körül, ami a Brendonban 2500 körül, annak diszkontjában a Baby Outletnél kiárusítás címmel is 2000 körül volt.

A Brendonnál kiváltattam egy ingyenes klubkártyát, amire lehet pontokat gyűjteni, kaptam több naprakész katalógust ehhez (közel 100 oldalasok), az interneten követtem, amikor mi akciós és bizony a számomra elérhetetlennek tűnő Brendonban is vásároltam (babaágy, szoptatós melltartó stb.). Most nem kaptunk babaruhákat, arra meg nehezen vettem rá magam, hogy az újszülöttre valahonnan az ország másik végéből vegyek használtat.

A TESCO-t igen drágának tartom még, de ott is kifogtunk olyan csomagot, ami több darabos fehér rugdalózók, viszonylag olcsón. Ott viszont nagyon figyelni kell, hogy milyen az anyag. Becsapós. Már látni, h kb. melyik bír ki csupán egy mosást és mint a "gatya".

186 cm vagyok. Kismama ruha kizárva eleve. Meg sem közelítettem sehol ezeket a ruhákat, sejtve az árakat. Nálunk a nagy kínai áruházban az elején találtam jó szabású (nagy pocaknak is helyt adó) pulóvert, majd gyártottam magamnak bandázst. Ami rám jön még, azt egészítem ki bandázzsal. A nadrág, na az egy kényes téma. 2 van. Nem dolgozom már több hónapja. 1 itthonra (tréning), 1 kimenős. A kimenőssel szerencsém volt, nem éppen téli anyag, de veszek alá vmit. A gombot varrom mindig kijjebb.

A helyzet az, hogy ha akarnék sem tudnék venni magamra valót. Alapesetben sem tudok.

Gondolkodtam azon, hogy megkeresek egy kerületi varrónőt, hogy dobjon össze legalább egy kismama nadrágot (végülis tél van), de nem bízok már senkiben. Ugyanis az esküvői ruhámmal (még nem terhesen) úgy jártam, hogy megbíztam valakit, aki azt mondta, hogy ért hozzá... megkapta az anyagot... elszabta... majd bénázott, találgatott. Besokalltam, újra anyagot vettem és megvarrtam magamnak...

Összességében Auchan, Baby Outlet, Brendon, Tesco, Möbelix, esetleg használt ruhás baba bolt.

2011. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12:12 vagyok

Ami még eszembe jutott. Hónapokkal ezelőtt eszemben sem volt, hogy autós babahordozót már meg kellene vennünk, mégis vizslatom az áruházas katalógusokat... lásd Auchan akciósan értékesítette a készlet erejéig a Nania jó minőségűnek mondható autós babahordozóját kb. 4.500 Ft-ért. A Brendonban és másutt is akciósan(!) 7.500 Ft-nál kezdődik.

2011. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi az előttem szólókkal ellentétben "semmit" nem kaptunk. Támogató szülők sajna nincsennek, barátok meg vagy még nem, vagy most babáznak, vagy hamarosan szeretnének. Szóval nekünk mindent magunknak kellett előteremteni.

Én a kezdetektől fogva nyitott szemmel jártam (nem voltam babonás). Neten tájékozódtam mi, hol mennyibe kerül, közösségi oldalakon és barátoktól kérdeztem mit érdemes megvenni és mi az ami felesleges (bár ez elég veszélyes mert a vélemények igen eltérők).

Kismamaruhát kisebb boltokban érdemes venni, vagy én a Corában és C&A-ban láttam még jó áron. Én szegedi vagyok és Szabadkán vettem a legjobb áron(4000 Ft). Felsőket nem vettem külön kismamáknak készülteket (ez olyan mint a menyasszonyi torta, ha benne van ez a szó dupla annyiba kerül...:) ), szabásuk és méretük alapján vásároltam.

Babaruhát turiztam. Találtam egy nagyon jó helyet ahol kilóra lehet vásárolni. Rengeteg, gyönyörű ruhát vettem potom pénzért (10db rugi/500 Ft áron). Sokat még egyszer sem használtak.Fertőtlenítettem, kimostam, kivasaltam.Amit nem találtam(overáll pl.)azt újonan vettünk( tescoban 2 hónapig kerülgettem, minden nap megnéztem mennyibe kerül, van-e még. És az utolsó darabot megvettem 75%-al olcsóbban 2200 Ft-ért-mázli :). Meg persze a pelenkák, fürdőlepedők stb...újak.

Babakocsit használtan vettünk de nagyon jó minőségűt. Nekem ez volt a legfontosabb. ezen nem spóroltunk, mert szerintem ha rosszul döntessz meg tudja nagyon keseríteni az életedet!(mi olyat vettünk amihez 1 váz van és mind a mózes, mind a hordozó rácsatolható, és ezek autósülésként is használhatók+van sportkocsi része. Lehet, hogy egyszerre így drágább, de hosszútávon olcsóbb-3 in 1 :) )

Pelenkázó+kiságy használt de nagyon szép állapotú. Hozzá a kiegészítő bútor ifjúsági bútorcsalád elemei (Brendont, Faktumot felejtsd el! Borzasztó árakkal dolgoznak és a minőség...nem jobb mint máshol, sőt...), 30.000-ből megvolt.

Én jártamban-keltemben minden boltban megnéztem a babacuccokat, mi mennyibe kerül (egy idő után tudni fogod mi éri meg) és ha jó áron láttam jó dolgot azt megvettem. Gyakorlatilag a 8.hónap végére meg is van minden. És így nem is volt olyan megterhelő anyagilag. És a cuccok legalább 70%-át féláron vettem meg (100%-át akciósan!)Tehát igazából nem az olcsóságról szólt, hanem a "relatív spórolásról". Ugyanúgy megvettem a viszonylag drága Medela elektromos mellszívót vagy az Avent etetőrendszert sterilizálóval, csak jóval olcsóbban.

Járj nyitott szemmel!Örömmel teli készülődést!

36 hetes km

2011. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

mi itt vettünk meg mindent! nagyon rendesek aranyosak, és segítenek. Még árengedményt is kaptunk.


Kismamanadrágot én varrattam. feláldoztam két nadrágot elmentem egy méterárú boltba. vettem pamut-gumis anyagot és a varrónővel belevarrattam. sokkal olcsobb mint a készen vásárolt!

2011. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindent apránként szereztem be.

babaruhákat turkálóból, de már az elején jártam a turikat, és mindíg vettem egy-két szebb darabot. Amíg nem tudtam, hogy kisfiú lesz addig csak vajszínű és fehér rugikat, badykat vettem, majd mikor már biztos volt a férfiassága célzottabban nézelődtem. Később a vateráról is rendeltem ezt azt, néha ruhacsomagot, néha csak 1-2 kisruhát. Mindezt fillérekből megúsztam, az első 6 hónapra megvan az összes ruhája, és szerintem 30 ezret sem költöttem rá, pedig rengeteg ruhája van. Ha ezt most kéne újonnan beszereznem pl egy Brendonban akkor fele ennyit sem tudnék neki venni, és az is dupla ennyibe kerülne. Babakocsit már jó előre kinéztem, hogy milyet szeretnék, így a 4. hónapban meg is vettük, mert találtam egy alíg használtat a vaterán jó pénzért. Most a 32. héten vagyok, vannak még dolgok amik nincsenek meg, de igyekszem mondani az ismerősöknek, meg úgy spórolok, hogy azért néha néha apránként azokat is megveszem.

Kismamaruhát a 12 héttől vettem, kismamanadrágot, a vateráról, meg leárazva. Pólók sokáig jók voltak, mostanában kezdem szűknek érezni őket, így a párom fölsőit :) hordom.

Szerintem apránként szedd össze a dolgokat, járj nyitott szemmel, és ha valami nagyon megéri akkor ne hagyd ott.

Minden jót, jó babavárást.

2011. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!