Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet C...

Terhesség alatt lehet C vitamin szedni, a terhes vitamin mellé? Azért kérdezem mert egyszer úgy olvastam, hogy nem szabad, nekem 500,1000 mg van itthon.

Figyelt kérdés
ha igen mennyit lehet 2 naponta ,ha szedek 1000 mg-ot ,baj lehet?
2011. jan. 24. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a c vitamint nem lehet túladagolni, a felesleg kiürül a szervezetből. Szóval szerintem szedd nyugodtan, inkább legyen többlet, mint hiány.
2011. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 24. 21:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, őszintén én jó terhes vitamint szedek (femibion), mégis bekapok 2 naponta 1 500mg-os c vitamint, meg calciumot is szoktam inni néha. Amúgy a felesleg a vizelettel távozik. Persze jó lenne természetesen bevinni, de amit most lehet venni sok "mű" zöldséget, meg gyümölcsöt az szerintem jobban árt a vegyszerek miatt...
2011. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm ,én is a femibiont szedem,abban vas vitamin van-e?mert nem láttam az összetevőinél, kalciumat sem találtam.
2011. jan. 24. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is Femibiont szedek, mellé 2naponta 1000mg-os C vitamint, a védőnő mindig mondja amikor a vizeletet nézi hogy látja van bőven C vitamin benne... De egyszer se mondta hogy ne szedjem! PEdig már 37. hetes vagyok és ilyen influenzás időszakban nem is baj ha van az embernek C vitamin a szervezetében. Körülöttem most is mindenki náthás, beteg, nekem semmi bajom... Én csak ajánlani tudom hogy szedd!
2011. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gravida mellett napi 1000 mg C-vitamint is szedek (+D vitamin, halolaj), mindezeket már elég régóta. Én is úgy tudom, hogy a felesleg kiürül, túladagolni nem lehet. Vesekővel szoktak riogatni a gyógyszertárban, de ahhoz is ennél sokkal-sokkal nagyobb mértékű bevitel kell, igen huzamos ideig.


[link]

[link]

2011. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Az oké, hogy a felesleg a vizelettel távozik, viszont azt sokan elfelejtik, hogy a túlzott c vitamin bevitel vesekövet/homokot okozhat.
2011. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon kell most a c vitamin. Én is napi 1200 mg-ot szedek, de ha beteg mellettem valaki, akkora dupláját is. Csak arra kell odafigyelni, hogy a baba megszületése után is a szoptatás alatt is kell szedni, mert hirtelen a baba C vitamin nélkül marad és állítólag az nem jó.
2011. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm.
2011. jan. 25. 19:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Szedd bátran! Minél többet. Szentgyörgyi Albert napi 8000 mg-ot szedett. Nem azt mondom, hogy ennyit szedjél, de napi 2000-ig nyugodtan elmehetsz. Egészségesebbek lesztek mindketten. Amúgy ha már nincs szüksége annyi mennyiségre a szervezetednek, jelezni fogja,meglazul a székleted.
2011. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!