Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit megijedtem most mit...

Kicsit megijedtem most mit csináljak? 25 hetes vagyok és ha ülök akkor fáj a jobb bordám most olvastam egy könyvben hogy ez lehet a HELLP szindroma is! Ez mit jelent valojában? Lehet nekem is az van?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 23 hetes vagyok és ha ülők, érzem hogy nyomja a bordám. Jobb oldalon. Szerintem egyszerűen csak a baba nyomja. Mivel a méh is már elég nagy, ezért szépen feltol minden egyébb dolgot, ami eddig szépen elfért. Azért érdekelne, hogy mi az a Hellp szindróma. Utána nézek.
2009. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,


En is gyanakodtam mar egyszer erre..... Neha az a baj az internettel, h. tul sok informaciohoz juttatjuk magunkat feleslegesen :S En ez teljesen bekepzeltem magamnak, aztan szerencsere nem volt gond!

Ha a vernyomasod nem magas, nem hizol/vizesedsz tulzottan, es a vizeletedben nincs feherje akkor ne izgulj.

Min. 2 tunetnek egyuttesen meg kell lennie, kulonben nincs semmi bajod.

Ne izgulj, ha van otthon merleged, nezd meg, vagy ha esetleg vernyomasmerod akkor csekkold azt is, es remelhetoleg nincs gond.

Nekem is szokott fajni neha a gyomrom v. a kornyeke, de sztem. csak mert a baba rugdossa, es alt. 1 nap alatt elmulik, ha nem akkor hivd fel az orvost.


Remelem nincs gond, es tovabbi szep terhesseget neked


28 hetes kismam

2009. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most néztem utána kicsit, hogy mi is ez. Más tünetekkel is jár, mint a magas vérnyomás, ami nekem nincs. Meg a fehérje a vizeletben, ami nekem szintén nincs. Neked van valami más tüneted? Meg azt olvastam, hogy a jobb borda alatt a has fáj.

A babára van valamilyen hatása? Mármint hogy kevesebbet mocorog, vagy ilyesmi? Azt olvastam, hogy csökkenhet a súlya. Vagyi akkorerőtlenebb lehet, és akkor talán nem mocorog olyan intenzíven???

az első voltam

2009. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem nincs magas vérnyomásom sőt inkább alacsony!

Nem vettem észre azt sem hogy kevesebbet mocorogna a baba!

Nem is hiztam sokat legalább is nem kórosan!

Köszi szépen a válaszokat akkor biztos nincs semmi komoly baj:)!

2009. febr. 6. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ülök nekem is nyomja a bordámat, sőt volt amikor a lábait betámasztotta a jobb oldarla a vállát vagy valamijét pedig a medence csontomra és szabályszerűen tolt a baba.Azt hittem ketté szed:D amint felálltam abba hagyta!Ezt rendszeresen csinálta kb a 27. héttől.Kellemetlen érzés volt, de jót mulattam a babámon, hogy próbálgatja az erejét:)

Szerintem ne aggódj, és mint az kiderült az előző válaszokból nincs semmi bajod.És az internettel tényleg vigyázni kell, nekem a net segítségével sikerült "behipohonderkednem" a terhességi viszketést 35 hetesen...

39 hetes kismammi

2009. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!