Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor rugdos a baba? Ha rossz...

Mikor rugdos a baba? Ha rossz neki valami vagy ha jó? Vagy hol ezért- hol azért, ha így van akkor honnan lehet tudni, hogy éppen miért? 22 hetes kismami (jan. Eleje óta érzem rendszeresen a rugdalását)

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2009. febr. 6. 18:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezt akartam írni: Ha rossz neki valami vagy ha jó?
2009. febr. 6. 18:19
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mivel nem lehet őket megkérdezni :) , gondolom - de ez csak az én feltételezésem - hol ezért, hol azért. Ha pl. keresztbe teszem a lábaimat, az tutira nem tetszik neki, mert akkor vagy elkezd fájdogálni a hasam menzisen, vagy ő kezd el mocorogni, szex után is! De van mikor a semmiért, csak úgy nyugalmi állapotomban kezd el mocorogni.
2009. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen erre nagyon egyszerű válaszom van.

Azért rugdos mert él.

Senki nem fogja neked megmondani,h. éppen miért. Próbálkozhatsz,h. ha mondjuk ülsz és rugdos akkor felállsz vagy lefekszel és ha úgy abbahagyja akkor biztos azért mert ülve nyomtad őt. De ki tudja?

2009. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló voltam: Hát igen, ezt senki nem tudja megmondani, még orvos sem, hisz honnan tudnák/tudnánk??? A babát nem lehet megkérdezni. De tuti van olyan, mikor épp nyomja őt valami, vagy olyan pozícióban van a kismama, ami nem jó a babának és olyankor jelez. De tényleg, jó válasz hogy azért rúgdos, mert él. Miért is lenne ugyanúgy mozdulatlanul? Próbálgatja az izmait stb... Mi is mozgolódunk, jövünk-megyünk, nem egy helyben vagyunk. :) Én néha a lábamat is szoktam rázni, ill. lóbálni és nem idegességből,hanem csak úgy. :)
2009. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, és szeretem is ha mozog/rugdos csak érdekelt,hogy lehet-e ezt tudni.
2009. febr. 6. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Már többször gondolkodtam azon, hogy aki azt írja, hogy ez, vagy most nem tetszik a babának, mert rugdos, azt honnan tudja.

36 hetes vagyok, a babám mozog is rendesen, van hogy néha nagyokat rúg, vagy a hólyagomat teszteli, de még nem találtam semmilyen összefüggést, hogy mit,mikor, miért csinál.

pl: azért mert így fekszem, azért mert hangos a zene, azért mert x dolgot ettem....

Már van egy fiam, nála is ugyanez volt.

Lehet, hogy velem van a baj, vagy az én babámnak ennyire tetszik minden?

2009. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez jó kérdés! Már én is sokat gondolkoztam ezen, nekem akkor rugdos ha lefekszem, mindig azon tűnődök hogy csak azért érzem, mert jobban hozzám nyomódik és amúgy is rugdos mindig, vagy csak ilyenkor kezd el rugdosni mert nem tetszik neki hogy kevesebb lett a hely vagy csak ilyenkor ébred fel? Jó lenne tudni az biztos! Szerintem ha valaki azt írja, hogy azért rugdos mert ez vagy az tetszik-nem tetszik neki egyfajta anyai ösztönből mondja, szóval még lehet igaz is! Érdekes dolgok ezek!

Boldog Babavárást! Üdv: 23 hetes kismama

2009. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pl kifejezetten érzem hogy másképpen mozog ha valami nem tetszik neki(pl mosogatás)az a mozgás ami neki nem tetszik az nekem sem jó nem fáj csak kellemetlen.Lehet nem jól gondolom, ez csak olyan anyai megérzés.Pl lakodalmas zenére is rugdos de az olyan vidám, ezt érzem.29 heteske
2009. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is anyai megérzés alapján azért lehet sejteni..

Nem tudom, en pl. ha oldalt fekszem, es mocorgoni kezd akkor úgy érzem, h azért mert beszélgetni szeretne velem. Viszont most, h a gépnél ülök kellemetlenül érzem magam, nem rugdos de nyom belül minden.. így gondolom ez neki sem jó.

Így megyek is pihenni egyet és beszélgetek a Pici Pocaklakóval.

MIndenkinek a legjobbakat :)

23 hetes Kismami

2009. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én 28 hetes vagyok és ha szorítja a nadrág, vagy pulóver a hasam, akkor gyorsabban rugdos és nem hagyja abba amíg le nem veszem és ez elég kellemetlen. Amúgy is sokat mocorog, de az kellemesebb és nem olyan durva. Ha ideges vagyok valami miatt akkor is nagyokat rúg és kinyomja a fenekét (szerintem a feneke)Amúgy is kiszokta nyomni a testrészeit, de ha nyugalom van akkor óvatosan nyújtózkodik ő is.

Én innen tudom, hogy zavarja valami vagy nem, hogy más az ereje és a gyorsasága.

Most azon tűnődöm, hogyha valami finom ételt rakok magam elé, akkor mit észlelhet, mert akkor is nagyon ficánkol, mint aki alig várja.... Jó babavárást mindenkinek

2011. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!