Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok/árthattam a babámnak...

Árthatok/árthattam a babámnak a fájdalomcsillapitó miatt?

Figyelt kérdés
Már 5. napja iszonyatosan fáj a fogam, pedig kb. 3 hete mentem el magándoktorhoz, hogy teljesen tegye rendbe a fogaimat, még a régi amalgán töméseket is kicseréltettem fehérekre. 3 nap alatt készen is lette és azóta nem is volt panaszom. azonban hétfő óta annyira fáj a fogam, hogy már szerda éjszakától kezdve nem birtam tovább. tegnap (csütörtökön) és ma muszáj voltam venni fájdalomcsillapitót, mert nem birtam már tovább tartani magam. Összesen a két nap alatt 2 db paramax kapszulát, és 7 db sima advil ultra-t vettem be. ma már megyek 4-re orvoshoz. egyébként nem vagyok beteges, soha nem szedtem és nem is szedek semmire gyógyszert, nem is cigizem és nem is iszom egy korty alkoholt sem. Szerintetek árthattam a babámnak? nem akartam semmit sem szedni, mert az orvosom mondta, hogy tilos, de már az egész felső testrészem fájt a fájdalom miatt. Kérlek nyugtassatok meg! Előre is köszönöm szépen a válaszokat.
2011. febr. 4. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A fájdalommal sokkal többet ártottál volna. A babák ugyanúgy szenvednek, ha az anyukájuknak fáj valamije, és ugyanúgy megnyugodnak, ellazulnak, ha csillapítod a fájdalmat valamivel.
2011. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Én mindig advil ultrát szedtem, nekem egyedül az mulasztotta el a fejgörcsömet. Nem ártottál vele, nyugi!
2011. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez házi orvos volt, vagy nőgyógyász??

Na mindegy is... Tájékoztatnia illett volna arról, hogy milyen fájdalomcsillapítók szedhetők terhesség alatt.


Paramaxról életemben nem hallottam, Advil ultra pedig kombinált készítmény, elvileg nem szerencsés.


Ennek ellenére nem gondolnám, hogy ártottál, remélem nem a legelején vagy már, ha túl vagy az első trimeszteren, akkor biztos semmi gond.


Algopirynt szedj be legközelebb, ha fáj valamid, az az egy, amiről biztosan tudom, hogy szedhető...


Jobbulást a fogadnak!

2011. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Az advil ultra ibuprofen tartalmú tabletta, amit állítólag jobb elkerülni, viszont nem fogsz egyértelmű szakirodalmat találni arról, hogy ezzel ártasz-e jobban vagy a pyrin-ekkel, egyik orvos erre "esküszik", másik arra, ami elég megdöbbentő. Beszélj a nőgyógyászoddal, ha bízol benne, ő biztos megnyugtat.

Jobbulást!

2011. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Bocsáss meg, az Advil ultra mégsem kombinált készítmény, ezt rosszul írtam!!

2011. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és ne rágd magad amiatt, mert vettél be gyógyszert, a fájdalmat csillapítani kell és kész.
2011. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, megnyugtató válaszokat. 17 hetes kismama vagyok. remélem, hogy ma sikerül ennek az új doktornőnek megtalálni a problémát, hogy mitől is fájhatok ennyire.
2011. febr. 4. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Muszáj volt legalább Paramaxot bevennem néha fejfájásomra a terhesség alatt, semmi baja nem lett a babómnak tőle. Ne aggódj, kicsit túlspirázzák ezt a "hozzá ne érj semmi gyógyszerhez" dolgot. Nem vagyok gyógyszerpárti, igyekszem én is kerülni, ha nincs feltétlenül szükség rá, de terhességem alatt már a hajamat téptem tőle, hogy az internet mindent úgy állít be, mintha itt lenne a világ vége, ha beveszed...
2011. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mónika87 ***** válasza:
Szia.Nekem amúgy a dokim azt mondta ha ilyen van,akkor panadolt vegyek!
2011. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden doktor mást mond. az enyém azt mondta, hogy nekem tilos szednem bármit is. valószinű azért, mert kb. a 7 hetes terhességemnél, a munkahelyi stressztől, illetve idegességtől kórházba került és igy veszélyeztett terhes lettem. bár, már most nem gondolom magam annak, mert tudtam mitől volt az. egyébként, nem jutottam a doktornővel semmire. nem tudja kezelni a fogaimat, mivel látta, hogy teljesen rendben vannak a fogaim, meg is jegyezte, hogy profi munka. ahhoz, hogy tudja mi a baj, röntgenezni kellene (ami ugye kizárt), vagy vissza kell mennem ahhoz az orvoshoz, aki csinálta a fogaimat, mert ő tudja, hogy mit csinált velem pontosan. a baj csak az, hogy több, mint 200 km-re van az orvosom, igy a hétvégét, még végig szenvedem gyógyszer nélkül.
2011. febr. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!