Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok....

12 hetes terhes vagyok. Eléggé fáj a torkom, mit szedhetek be rá? Valami szopogatós (strepsils, steptofort)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Amikor terhes voltam, nekem is volt ilyen problémám, a nőgyógyászom a következőt válaszolta erre a kérdésemre:

"Koraterhességben (a 12. hétig) ne szedjen semmiféle gyógyszert, meg kell

oldani a fájdalomcsillapítást hagyományos módon(mézes citromos tea,borogatás, C-vitamin)! Amennyiben láza lenne (38,5 fölött) lázcsillapításlehetséges!"


Jobbulást!

2011. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem nagyon javasolták, hogy bármit is szedjek. Azt mondták, hogy napi 3x langyos sós vízzel gargarizáljak, és igyak mézes teát.

2011. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez a gondom, de én már a 33. hétben járok. Ez már a harmadik ilyen megfázásom.


Homeogene 9 homeopátiás bogyót szedhetsz a torokfájásra. Ha köhögsz, dr. Theiss féle lándzsás útifű szirup (borzalmas íze van) és Stodal szirupot lehet szedni.

Ha kezd hőemelkedésed lenni, hűtőzuhany. Ha már lázad van, Algopyrin szedhető.

Ezeket a szopogatós cuccokat nem javasolják.

Sok-sok folyadék, kamilla és hársfatea, mézzel, citrommal. Kamillás vagy sós vizes inhalálás.

2011. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szopogatósból az Izlandi zuzmó az tök jó!Fini mentolos olyan mint a strepsils ...stb! de ezt kifejezetten terhesség alatt is lehet használni!
2011. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben jártam 11 hetesen. Borzasztóan fájt a torkom, de semmi olyat nem talált a patikus, amire ne lenne ráírva, hogy a terhesség első harmadában nem ajánlott. Strepsilst szerettem volna én is, de még a mézes sem ajánlott a 12.hétig.

Homeopátiás valamit ajánlott, de olyan "bonyolult" volt szedni (megvan, hogy mikor ehetsz-ihatsz-fogat hogy moshatsz), hogy a napi 5-6 bogyó beszedését sehogy sem sikerült megoldanom.

Maradt a nagyon sós langyos vizes öblögetés és gurgulázás - és ez valóban segített. + ettem mézet és ittam citromos teát.

2011. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Homeogene 9 az tényleg jó, én is azt szedtem.

Bár én szedtem gyógyszert a 12. hétig, mert migrénes vagyok, ráadásul a hányós fajtából az pedig nem múlik el, volt olyan, hogy nagy nehezen elaludtam gyógyszer nélkül és úgy keltem fel, hogy a fejem még mindig fájt. Na de mindegy a lényeg, hogy nekem a védőnénim mondta, hogy ha a gyógyszer befolyásolta volna a magzatot, akkor elvetélek. Szerencsére nem lett gond, már régen nem vettem be gyógyszert, de algopyrin és homeos cuccok mindig vannak itthon.

2011. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!
2011. febr. 11. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Negrót szopogattam, egy időre enyhítette a torokfájást.
2011. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Izlandi zúzmó tényleg nagyon jó!Tapasztalatból mondom,és terhesség alatt is lehet nyugodtan!Nincsen csillagászati ára sem.Torokfájásra és különböző felső légúti betegségekre jó.Mielőbbi gyógyulást! 36h km
2011. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tantum Verde-t lehet szedni terhességben is, mivel helyi hatású. Én ezt szedtem, jól elérzéstelenít és hamar elmúlt a torokfájásom.
2011. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!