Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor csináltassak...

Most akkor csináltassak integrált vagy kombinált tesztet vagy ne? Ha igen és ha nem miért?

Figyelt kérdés
Második babámmal vayok 8 hetes terhes. 4 hete voltam 30 éves és a dokim azt mondta, ajánlja valamelyiket. LÁnyomat tavaly szültem. Akkor nem ajánlotta. Viszont most azt mondja, elmúltam harminc, legyen. Hát amikor megláttam az árát, hogy 30.000 ft alsóhangon, azt hittem leesek a székről. Ti megcsináltattátok?
2011. febr. 14. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt sok helyen ingyen van.

Elsőnél nekem sem csinálták (29 évesen szültem), a másodiknál igen, mert másik orvosom volt, aki szerződésben áll a Sejtbankkal (30 éves voltam).

7ezer ft a terhesgondozás, ebben benne van az uh, a kombinált vérvétel, 1 hét alatt eredmény.

Bp.

Nem tudom biztosan, de lehet, hogy a Sejtbank oldalán fent van, hogy kikkel áll szerződésben, ahol ingyenes a szűrés, nézd meg, ha gondolod.

2011. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is a második terhességem 11. hetében vagyok, és májusban leszek 30. A kislányom 2,5 éves. Anno nem volt ilyen felajánlás, most nekem is felajánlotta szintén ennyiért a nőgyógyászom. Az a bajom vele, hogy ezeket a döntéseket érzelmi alapon hozatják meg az emberrel. Tudod. Nem muszáj, de.... Szóval egy szó, mint száz, én meg fogom csináltatni, hogy megnyugtassam a lelkem, pedig a 30000-res kiadás nekem sem hiányzik, de relatív, hogy végül mi is a drága.
2011. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly augusztusban szültem, 31 éves voltam. Nálunk a kombinált teszt akkor ingyenes volt, az integrált teszt pedig 15 ezer ft-ba került. Mi azt beszéltük akkor a dokimmal, hogy a kombinált teszt eredményétől függően csináltassam vagy ne csináltassam meg az integráltat. (Időbeli eltérés is van, először a kombináltat csinálják.) A kombinált teszt eredménye és családban előforduló betegségek, rendellenességek alapján úgy döntöttünk, nem csináltatok integrált tesztet. A kombinált tesztet én megcsináltatnám a helyedben (persze csak ha a pénztárcád engedi) és az eredménytől függne, hogy kell-e integrált teszt. Nekem az a véleményem, ha jó az AFP eredmény is, akkor nem lehet baj. (Persze ez tényleg csak az én véleményem, és tudom, hogy 30 ezer ft nem kevés, főleg babaváráskor.)
2011. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a doki, hogy felesleges az integrált, elég a kombinált. De ettől függetlenül mi megcsináltattuk az integrált tesztet. A Magzati Diagnosztikai Központban 25.000 Ft-ból megvan az integrált teszt. Szerintem ez még nem egy horror. 15.000 Ft, ha csak a kombináltat kéred.

Ha a doki ajánlotta én biztos megcsináltatnám.

2011. febr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, h válaszoltatok.
2011. febr. 15. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!