Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell menni a terheléses...

Mikor kell menni a terheléses cukorvizsgálatra?

Figyelt kérdés

Tudjátok melyikre gondolok, igaz? Amikor éhgyomorral vért vesznek, cukros víz, aztán ismét vérvétel.

Papír szerint nekem a 24.hét van írva, de pont akkor nem leszek itthon. Meg lehet csinálni előtte is? Mennyire van ez dátumhoz kötve?


2011. febr. 24. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
betöltött 24. hét után lehet megcsináltatni
2011. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem pont a 24. héten csinálják, utána is meg lehet csinálni bármikor. Előtte viszont nem! Nekem pl. a 27. héten nézték...
2011. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktak ragaszkodni a 24. héthez, általában a 24-28. hét között végzik el, 1-2 hét nem nagyon számít, főleg, ha semmi gond nincs (nincs cukor a vizeletben, diabéteszes a családban stb.).

Van, akinek korábban is kérik a vizsgálatot és többször is megcsináltatják a terhelést.

2011. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na most meg vagyok lőve. 19.héten voltam a dokimnál és azt mondta, hogy akkor 4 hét múlva találkozunk. Kérdezem, hogy a terheléses cukor előtt még, vagy utána. Azt mondta, hogy utána az eredményekkel együtt jöjjek, 4 hét múlva. De hát akkor még csak 23 hetes leszek?!?! Vagy nem kell szigorúan vennem a 4 hetet? Lehet az 6 is? Mert vagy a 23.héten vagy a 25.héten tudnék laborba menni.
2011. febr. 24. 10:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja.. és a vérképem, vizeletmintáim eddig mindig rendben voltak. Előző terhességemnél sem volt semmi gondom szerencsére, a cukros eredménye is jó lett.
2011. febr. 24. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4 hét szerintem rugalmasan kezelhető. Ha nem leszel itthon, mész akkor, mikor itthon leszel. Ha nincs panaszod, nem gond, ha csúszik a kontroll...
2011. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 25 hetesen voltam. A dokim engem akkor küldött.

Én úgy tudom 23-27 között nézik.

2011. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 23 hetesen voltam, majd az eredménnyel mentem vissza a dokihoz 24 hetesen. Nem volt gond.
2011. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!