Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam terheléses cukorvizs...

Ma voltam terheléses cukorvizsgálaton és sajna kihánytam a cukros löttyöt. Viszont meg kell ismételnem. Nektek milyen eredményeitek voltak?

Figyelt kérdés

Az éhgyomri cukrom jó (4,1 lett és 3,9-6,1-ig jó) Arra lennék kíváncsi, ha leírnátok nekem, hogy kinek mennyi volt az éhgyomri és a "cukros" eredménye. Előtte és utána.

Nekem is sajna meg kell ismételni. :(

Olyan rossz, hogy ilyenekkel kínoznak minket.


2009. febr. 16. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A cukorterheleses vizsgalatnal van egy olyan verzioja is, amikor zsemlet kell enni es utana tejet inni, es az utan nezik. Problad meg, hatha engedik, es akkor nem kell ujra cukros vizet innod.

Nekem ez a 3. terhessegem, es sajna mindig terhessegi cukorbeteg voltam. Az etkezes elotti es utani mindig ok, vizeletben sincs cukor, viszont a cukros lotyi utan 9.8-ra felment. Ugyhogy dietara vagyok fogva.:(

Viszont ennek is van egy jo oldala, egyik terhessegem alatt sem szedtem fel plussz kilokat.:)

2009. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ne parázz miatta, én is féltem tőle hogy cukros leszek, mivel nagyon sokat híztam, 24 kilónál jártam amikor mentem a vérvételre.

Fél literes ásványvíz felét leöntöttem, nyomtam bele egy citrom levét, majd ment bele a gyógyszertárban vásárolt zacsi cukor, pont tele lett a fél literes üveg. S teljesen olyan volt mint a limonádé.

Ha a kórházban adják a cukros löttyöt, oda is vihetsz magaddal egy bögrét, amibe bele nyomsz egy citrom levét, átöntöd bele a cukros vizet, s megiszod. Szerintem abszolut nem volt émelyítő, pont jó limonádé lett belőle :D


Vérvégel előtt nekem 4 volt, majd utánna 5.6


Ez mind a babádért is van, hogy a szervezeted hogy tudja feldolgozni a cukort, mert ha nem jól , akkor lehet a bab sem kap meg mindent ahogy kéne neki, s nem fejlődik majd rendesen. Ha magas lesz ne adj isten akkor sincs gond, csak diétára fognak kicsit.


Szorítok hogy jó legyen! ;-)

2009. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

én eloszor 24 hetesen voltam, az éhgyomrim 4,8 a terhelés utánim 7,8 lett. Tehát magas, mindjárt melegébe elkuldtek dietetikára...:)

Megkértem a dokit, hogy kontroláljuk le, így 29 hetesen megismételtuk az éhgyomrim 4,8 a terhelés utánim 6,2 lett. Ez már jó, nem kell dietetikushoz járnom. Az elso azért lett olyan magas, mert elotte nap hihetetlen sokat ettem, még késo este is... Nekem annyira nem volt borzasztó, inkább másodjára akart "búvárkodni" :) szerintem azért, mert tudtam mire számíthatok!

Minden jót!

32 hetes

2009. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a zsemlés módszert ajánlani a dokinak, de azt mondta, hogy inkább a cukros löttyöt megint, mert azzal tudják igazán megnézni a cukrom. :( Pedig azzal aztán nem lenne gondom.

Amúgy nem volt bajom a megivásánál, nem volt olyan szörnyű, mint amire készültem, de fél óra múlva úgy döntött nem marad bent tovább.

Soha nem volt gondom a cukrommal és nincs a családban cukros, de tudom, hogy mennyire fontos, így megpróbálom majd ismét. Hátha.

Csak kíváncsi vagyok mások eredményeire.

2009. febr. 16. 15:51
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja amúgy volt még a 12. hét előtt egy vérvétel, ahol a cukrot nézik. Akkor tesztreggeli (2 zsemle + tej) után kellett menni, akkor a cukrom 6,1 lett.

Köszi a válaszokat! :)

2009. febr. 16. 15:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csavartam bele egy fél citromot és nem jött ki. Esetleg próbáld ki! A mi családunkban sincs cukros az első terhelés ami már neked is megvolt az jó lett. A cukros löttyös nekem rossz lett 8.1 lett a terhelés után. Szigorú diétát rendeltek.
2009. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is éppen ma voltam terheléses vizsgálaton, nálunk vinni kellett citromlével ízesített teát (szigorúan csak fekete tea lehetett, gyümölcsös nem) és ebbe kutyultuk bele a port. Sok citromlevet tettem bele, így fincsi volt. :o) Kérdezz rá erre, szerintem így engedni fogják. Nekem az éhgyomri cukrom 4,8 volt. A többit majd jövő héten hétfőn tudom meg. Kicsit aggódok, mert nálunk Apu cukros. :o(

2009. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a cukros löttybe lett rakva citromlé. De nem is a megivásával volt baj. Nem volt olyan szörnyű, mint ahogy mesélték. Egyszerűen amikorra már leért, fél órával később, akkor kavart fel mindent. De meglehet, hogy legközelebb nem jön ki. Vagyis inkább azt mondom, hogy küzdeni fogok azért, hogy ne jöjjön ki! :)

Köszönöm nektek a válaszokat!

2009. febr. 16. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

3. vagyok.

Mondom én a másodiknál lettem rosszul, majdnem visszajott, kimentem a levegore sokkal jobb volt. Viszont érdekes, mert ha álltam nem voltam olyan rosszul, mint amikor ultem, így hát végigálltam 2 órát:)

Ne menj egyedul és ne gondolj arra, hogy nem a legkellemesebb íze van...Szorítunk:)

2009. febr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz, nekem már 7 éve volt Az elsőt én is kihánytam kb fél óra után. Nekem a doki ajánlotta akkor, hogy előtte 1/2-1 órával vegyek be egy b6-ot.Meg amikor kihánytam, bent voltam az épületben, másodszorra, amikor ismételtem, egyből kimentem a levegőre.Ha éreztem, hogy jönni akar vissza a dög, jó nagyokat sóhajtoztam.Vérvételre meg mindig visszamentem.Legyen nálad egy zsemle, hogy a legvégén tudj enni egyből, nehogy rosszul legyél.Meg víz. De a b6-ról inkább kérdezd meg a dokidat.De kint levegőn bizti könnyebben viseled majd, próbáld ki!
2009. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!