Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan megcsináltatáttok az...

Sokan megcsináltatáttok az integrált tesztet? Milyenek lettek az eredmények és utána megnyugodtatok?

Figyelt kérdés
Még arra is kiváncsi lennék hogy aki ezt megcsináltatja annak már AFP-t nem csinálnak?
2009. febr. 18. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt AFP vizsgálat is.

12. hetes eredménye

Free béta HCG:56,71

1,38 mom

Papp-A:24,8

2,18 Mom

Tehát negativ


16 hetesen:

Afp:31

Afp Mom:1,12

Béta HCG: 26068

Béta HCG Mom: 0,91

Szabad ösztriol: 12,7

Szabad ösztriol Mom:1,54

18-as triszóma kockázata: kevesebb mint 1:10000

21-es triszoma kockázata: 1:5057

Velőcsőzáródási rendelleneség kockázata 1:3967

Tehát ez is negativ

Engem megnyugtatott, mert már van két egészséges gyerekem és egy beteg harmadikat nem vállaltam volna melléjük.

2009. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez két különböző protokoll.Az afp elavult már, de ezt állja az oep.Máshol is csinálják, külön intézetben, ami erre van szakosodva.Én megcsináltattam az integrált, szuperjó eredmény jött ki hálistennek.Megnyugtatott, mert 35 éves vagyok.De igazából a lányom látványa nyugtatott meg.:)
2009. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én megcsináltattam!

Az Afp-t automatikusan megcsinálják mellé!

Afp:1,07 MoM

Down kockázat: 1:3 800

Nyitott gerinc kockázat: 1:6 400

Tehát negatív a vége.

Eleinte én is sokat nézegettem a számértékeket, hasonlítgattam, aztán a dokim azt mondta, nem látod ott van a végén hogy negatív!!És igaza van, utána megnyugodtam.

A számértékek nagysága attól is függ, melyik nap mész, ezért próbálják pontosan kiszámítani.

2009. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is van már egy gyönyörű lányom aki 5 éves,de sajnos fél éve volt egy vetélésem és már 32 éves vagyok ezért gondoltam hogy megcsináltatom. Mégegyszer köszi és mindenkinek gratula a babájához!
2009. febr. 18. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hová valósi vagy, de pl. Székesfehérváron ingyen csinálják a 12.héten.Utána meg 16.héten az AFP-t.Engem nagyon megnyugtatott mert a Dówn-teszt nagyon jó lett, az AFP meg nem,amitől persze megijedtünk.De ez a teszt "felülírja"az AFP-t.Persze ilyenkor egy jó ultrahangos a döntő.

26 hetes kmammi

2009. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!