Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zsófi vagy Zsófia. Szerintetek?

Zsófi vagy Zsófia. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Zsófi, de mindig úgy tudtam, hogy csak Zsófiaként lehet anyakönyvezni. Ez nem is lett volna gond, hiszen az csak a hivatalos, úgyis a Zsófit használta volna. Most viszont felfedeztem, hogy lehet Zsófiként is anyakönyvezni, és MOST bizonytalanodtam el.
2011. márc. 11. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A Zsófi a Zsófia beceneve! Miért akarod becenéven anyakönyveztetni? Ha nem akarod teljes nevén szólítani,akkor becézheted Zsófinak.
2011. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik külön olyan név is,hogy Zsófi,szóval lehet úgy is anyakönyveztetni.Mi a vezetéknév?
2011. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Zsófia mert abból még lehet Zsófi...a Zsófi meg "csak" Zsófi :))
2011. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem Zsófiának hívnak. Mindenhol Zsófi-ként mutatkozom be, az aláírásom is Zsófi.

Úgysem hív senki Zsófiának, mindenki becézi valahogy.

Egyébként előfordulhat, hogy akaratlanul is Zsófiának fogják néhol írni a nevét, mivel azt hiszik, hogy lemaradt az a. (A becézett nevekkel ez a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy nem így van az illető anyakönyvezve.)

2011. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk ha kislány lenne, Zsófinak anyakönyveznénk, mert nekünk így tetszik. Ha neked is így tetszik, akkor anyakönyvezzétek ahogyan ti szeretnétek.
2011. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zsófia vagyok én is. Viszont nem szeretem, ha Zsófinak hívnak. A Zsófia talán, de nekem a Zsó az igazi.
2011. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!