Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi támogatásra számíthatun...

Mennyi támogatásra számíthatunk havonta?

Figyelt kérdés
Brutto bérem: 143000 (nettó: 100500). Kapok majd tgyást. Ez mellett lesz a családi pótlék, gyes összege. Csak nem értem, hogyan kell számolni őket. Tudna valaki segíteni, hogy mennyit fogunk kapni egy hónapban?
2009. febr. 20. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A TGYÁS és a DYED összege mindig az előző évi átlag kereset 70%-a. Ha idén szülsz, akkor a 2008 évi fizetésedet veszik alapul. A GYES asszem 25.000 Ft környékén van. A családi pótlék 12.200 Ft.
2009. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam: GYED
2009. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia

A tgyást a bruttó vagy a nettóból kell számolni?

Amikor megszületik a baba, akkor kapja az ember lánya: Tgyás+ családi pótlék+ gyes? Később lesz majd a gyed?

Jaj bocsi, ha nagyon értelmetlennek tűnök, de nem igazán értem.

2009. febr. 20. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a nettóból számolják, de ez nem tuti.

Amikor megszületik, akkor 168 napig kapod a TGYÁS-t + a családit. Amikor ez lejár utána jön a GYED+családi 2 éves koráig, aztán utána a GYES-t 3 éves koráig, de GYES mellett már visszamehetsz dolgozni.

Szülés után jár még az egyszeri anyasági támogatás, ami 65.000 körül van. Ezt az államkincstártól tudod igényelni.

2009. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem írták, a tgyás a fizud 70%-a, annak nincs felső határa, viszont a GYED-nél maximalizálva van, a fizud 70 %-a, de maximum a mindenkori öregséginyugdíj 2X-ese, asszem, 100100 Ft a max GYED, de ebből kb 83000-et kapsz kézhez.

A családi pótlék 12200 Ft egy gyerekre.

2009. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, végre értem!! Köszi szépen lányok, sokat segítettetek


Boldog babavárást nektek

2009. febr. 20. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. A Tgyás a napi átlagkereset 70%-a, a nettód 70%-át számold ki. A családi pótlék ami járni fog egy gyermek esetén 12200 Ft, szeptembertől 12700 Ft. A Tgyás hat hónapig jár (igénybe veheted már a szülés előtt egy hónappal de nem sok értelme van, ha igénybe veszed akkor egyértelműen a szülés után már csak öt hónapig kapod aztán Gyed) utána Gyed két évig, ami szintén a nettód hetven százaléka lesz. Szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás erről kell majd igazolást kérned (négyszer kell megjelenned terhesgondozáson), a szülést követő 180 napon belül kell igényelned az összege egy baba esetén egyszeri 64125 Ft. Remélem tudtam segíteni.

23 hetes kismami

2009. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!