Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Becsült súly 2860 g.34 hét 1...

Becsült súly 2860 g.34 hét 1 naposan. Nagy lesz Babóka? Vagy ilyenkor ebből még nem lehet pontosan kikövetkeztetni?

Figyelt kérdés
Uh. szerint pont 2 héttel nagyobb mint a korának megfelelő méretek ( a teherbeesés időpontját szinte 100%-ra tudom ) szóval nem előbb történt. Már 4 hete is nagyobb volt, de akkor még csak 5 nappal. Szóval jó nagy Babókának tűnik, pedig Kislányka a Drága :) Amúgy minden teljesen rendben van, G1-es a lepény is. Igazából az adatokat böngészve azt látom hogy a pocikája ami picit túl nagy ( 328 mm ) a többi adat csak picivel nagyobb mint az e hétre megadott normák. Ugye ez nem baj?? Ha így folytatja, 4 kg. fölött lesz a súlya gondolom.Nektek milyen adataitok vannak/voltak ilyenkor tájt? És utána szüléskor? 4 kg feletti babáknál mitől függ hogy császároznak e? Orvos/korház/egyéb függő? Ha minden rendben van, akkor lehet természetes úton is szülni-ugye?
2009. febr. 23. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 30 hetesen volt 2500 g.

37. héten született 4880 g-al, nem voltam elszámolva, mert inszem volt...

Simán szültem, pedig 56 kg voltam felvételkor.

Sok sikert!!!

2009. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Ez megnyugtató... Inkább legyen nagyobb minthogy picike, de mindenesetre a legfőbb hogy egészséges :)
2009. febr. 23. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kislányom 34 hetesen volt:2650gr,született:3550gr és 56 cm.Természetes szülésnek semmi akadálya 4kg fölött sem!
2009. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne vedd készpénznek a mérési adatokat és a becsült súlyt, akár 1 kg-mot is tévedhetnek felfelé és lefelé egyaránt!


Nekem mindkét gyerekemnél nagyon mellélőttek, pedig modern nagyfelbontású UH készülék volt. Mindkét gyerekemnél egy héttel (!) a szülés előtt az UH azt hozta ki, hogy alig 3 kg lesz a gyerek, erre egy hétre rá megszülettek, a kisfiam (2004) 3,8 kg, a kislányom (2009) 3,7 kg lett.

2009. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint erre a súlybecslésre nagyon sokat nem lehet adni...
2009. febr. 23. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám az elején mindig nagyobb volt a korához képest, aztán a végére lelassult a hízása.

35 hetesen 2744g

37 hetesen 3085g

39 hetesen 3320g


Most már csak azt várom hogy megszülessen, s a baba mérlegen méregessük! :) Doki szerint nagyobb baba lesz mint amit az ultrahang mutat, hát kiváncsi vagyok, azért könnyebb lehet megszülni egy 3,5kg-os babát, mint aki 4 kg fölött van. Bele gondolok némelyik gyereknek milyen ici pici feje van, de egy négykilós baba fejét kipréselni nem semmi lehet.

2009. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az előzőnek is a válaszát. Hát igen... egy kisebb babát csak könnyebb megszülni, bár ez annyi-annyi mindentől függhet végülis. Könnyű szülést és minden jót kívánok nektek is!
2009. febr. 23. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!