Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp érték, jó 2, 05-ös? Elég...

Afp érték, jó 2, 05-ös? Elég közel van a felső határhoz, nem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nincs annyira közel, nyugi. A határértékeknek nem az a lényegük, hogy középen legyen az eredmény, hanem hogy határon belül. A tied meg bőven határon belül van.

És az AFP amúgy sem túl megbízható.

2011. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2.5 a felső határ, úgyhogy bőven jó!!! És ahogy előttem is írták, az AFP tök megbízhatatlan.
2011. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
oké!köszönöm!
2011. márc. 23. 13:37
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem annó azt mondta a védőnő, egyszer fordult elő a praxisában, hogy valakinek extrém magas lett 6 feletti és ott tényleg baj volt a babával, meg is kellett szülnie.

Ez a 2 felett nem jelentős. Igazándiból, ez azt jelzi, hogy valamely tesztrészét esetleg nem fedi bőr a babának, ezért van több a vérben. És ha magas, akkor nyilván alaposabban megnézik ultrahanggal, többször. De az AFP önmagában soha nem döntő jelentőségű. Mert ehhez nagyon nagy a szórása.

2011. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Atya világ,most jól megijesztettél...

Nem fedi bőr valamelyik testrészét????

Na ettől nem lettem jobban.....

2011. márc. 23. 13:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudtad mit vizsgál az AFP? Bocs, nem megijeszteni akartalak, úgy gondoltam az intenet korában ezt tudja mindenki.

Igen az AFP vizsgálat az anyai vérben lévő alfa-fötoprotein szintjét méri, amit a magzat mája bocsát ki, ha magasabb az érték, az azt jelentheti, hogy a magzat testfelületi záródási rendellenességből fakadóan több protein kerül be az anya vérébe.

De mint írtam ezt általában extrém magas 6 vagy afeletti szint jelzi, de ez sem biztosan. Csak valószínűleg. Ilyenkor szükséges egy alaposabb vizsgálat.

A te eredményed a közelében sincs ennek.

2011. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen,bocs!Azt tudtam hogy mit jelent,csak én értelmeztem rosszul a válaszod,ami miatt én kérek elnézést!!

Teljesen úgy olvastam ki belőle,hogy az én értékeim mellett lehet fedetlen felület!!Már tényleg megijedtem!!:)

2011. márc. 23. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Rá van írva a leletedre, hogy testsúllyal korrigálva? Ha nincs, kalkuláld bele, hogy nagyon vékony várandósoknál magasabb, a testesebbeknél alacsonyabb érték jön ki a keringő vérmennyiség miatt.

De ettől függetlenül az Afp tényleg egy elmaradott, pontatlan vizsgálat, ha egyedül ebben van eltérés a leletek között, nem is szokták igazán figyelembe venni az orvosok.

2011. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Korrigálva 2,05,amúgy 1,85!!
2011. márc. 23. 14:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Na látod, máris messzebb van a határértéktől:)
2011. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!