Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek cukorterheléses...

Holnap megyek cukorterheléses vérvizsgálatra. Úgy tudom reggelire zsemle+tej vérvétel előtt 1 órával (Kecskeméten csak egyszer szúrnak, ha nem jó az eredmény akkor küldenek tovább). Jól tudom? Meddig jó az érték?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nálunk ez nagyon nem így megy. Már előtte való nap este 6-tól nem lehet semmit enni. Reggel 7.-kor soron kívül vérvétel, aztán meg kell inni egy tömény cukor oldatot (nagyon rossz) és kiülni 2 órára a váróba. 2 óra elteltével ismét soron kívül vérvétel. Azt nem tudom, hogy meddig jó az eredmény, de az orvosod vagy a védőnőd meg fogja mondani.

Minden jót!

2009. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én most voltam pénteken,nálunk se lehet enni előtte/Gyöngyös/leveszik a vért,cukros víz/nagyon gáz/2óra pihi,persze kajálni nem lehet.Utána megint leveszik,és kész.Nekem azt mondta az orvosom,hogy ha 7.5 fölött lesz az eredmény keressem meg.Jó babavárást!
2009. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is éhgyomorra kellett menni. Sima teát kellett vinni, én vittem fél litert, benne 1 kifacsart citrommal, vérvétel, 2 dl-be belerakták a szőlőcukrot, 2 óra múlva vissza kellett menni, addig nem lehetett enni-inni (csak a maradék teát), visszamenni, újra vérvétel. Én utána lettem rosszul, majdnem elájultam.
2009. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nos, a lényeg hogy összesen 3x csinálnak cukorterheléses vizsgálatot a terhesség alatt. Az elsőt az első harmadban általában zsömle+tej reggelire, evés után 2 órával vérvétel, a másodikat a 28 hét környékén akkor éhgyomorra kell menni és a vérvétel után glükózszirupot kell inni és 2 óra múlva vesznek vért, majd a 34 héten újra meg kell reggelizni a tejet meg a zsömlét és után 2 órával vérvétel.

A glükózszirupos nagyon vad és egészen újfajta terhelés,csak néhány éve végzik, sok kismamánál magas az érték a hirtelen bevitt glükózra ( akinek kicsit lassabb az anyagcseréje ), javaslom hogy a glükózszirup megivása után fogyssz bőven ásványvizet. ( kajálni nem szabad de inni vizet igen )

A terhelést 7.5 mmol/l -ig tekintik normálisnak, de nagy a szórás mert egyes helyeken még a 8 mmol/l is belefér, de van ahol már a 7 mmol/l is magas. Igazából nem értenek mindenütt egységesen egyet.

Az enyém 8.2 mmol/l lett a terhelés után 2 órával, 4 órával később pedig 3.2mmol/l-re esett le. Ha nem lennék szakmabeli az utcán estem volna össze a hirtelen vércukorszint leeséstől amit persze már nem néznek meg hogy a terhelés után mikor normalizálódik a vércukor.

2009. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látszik,mindenhol máshogy csináják,de nálunk pl. úgy van,ahogy te mondod, 2dl tej+1 zsömle,majd 1 óra múlva vérvétel.Az eredmény 7-ig jó.Kecskeméten is így van,legalábbis így hallottam,de úgy tudom,a vércukor vizsgálatot nem a kórházban csinálják,hanem a rendelőintézetben,de beutalót a kórházban, a terhesgondozóban kell kérni.
2009. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is kecskeméti vagyok! ne aggódj! Jól tudod! úgy kell, ahogy írtad. Bár nekem azt mondtáűk, h olyat reggelizzek amilyet szoktam. (nem feltétlenül zsömi+tej) hisz az a lényeg, h reális eredményt kapjanak. Én pl. sosem szoktam tejet inni...Szendvics a reggelim, vagy pirítós teával.

nem kell cukros lötyit inni, csak ha azt az orvos kifejezetten kéri!!!!

Minden jót! És higyj nekem! Ez itt Kecsón így megy!

2009. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kecskeméti vagyok! Kérdés: hol kell levetetned? Van amikor az izsáki útiban és van, amikor a megyeiben. Én az izsáki úton voltam eddig a terhességem alatt kétszer. Először 7 hetesen, akkor bennfekvő voltam. Reggel 7-re kellett lemenni, levették a vért, utána cukros lötty (egyáltalán nem gáz, csak sokan nagyon finnyásak! ), utána felküldtek a szobámba, és két óra múlva újra levették. (eddig nem szabad semmit se inni, se enni, és pont az a lényeg, hogy két óra alatt visszamenjen a vércukorszint az éhgyomrira, vagy annak közelébe). A másik cukorterhelésem 16-17 hetesen volt (most vagyok 18 hetes). Annyi volt a különbség, hogy most már Pestre járok orvoshoz (hármasikreim vannak), és az ő beutalójával jöttem ide Kmétre. Így egy kicsit változott a helyzet, mivel levették az éhgyomrit, utána lötty, egy óra múlva újabb vérvétel, aztán még egy óra múlva megint egy. Az izsáki útiban nagyon aranyos, kedves aki leveszi a vért (és profi!!!). A megyeiben szintén cukros löttyöt kell inni, és ugyanígy van, mint az izsákiban. Bár ott még nem jártam, ezt csak mondták. (de ezt a zsemlés tejes megoldást nem hallottam itt Kecskeméten). Viszont menj minél korábban, és ahogy megkapod a beutalót, nem kell sorba állnod, hanem mehetsz rögtön, ha kijöttek. (meg utána a két órát is tartsd be, és menj be várakozás nélkül) A jó érték: éhgyomrinál: 3,4-6,1 között, 1 óra múlva: 7,1-ig, 2 óra múlva: 7,8-ig. Ez persze terhesekre vonatkozik.
2009. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok: elvileg egyszer csinálják csak a terheléses vércukor vizsgálatot, a 26. hét körül. Nekem azért volt több,mert hármasikrekkel vagyok terhes (szerencsére rendben vannak az eredmények). De hozzáteszem, hogy sok esetben egyszer sem kéri az orvos a terhelésest, ha a sima éhgyomri jó. És kérdem, hogy neked terheléses lesz, vagy sima éhgyomri? Mert azt írtad terheléses, de a sima éhgyomrit írtad le. És az előttem szóló kecskeméti is azt írta, nem a terhelésest.
2009. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Békéscsabán is ez a módszer van! De jó azt hittem csak nálunk csinálják így, de ezek szerint Kecskeméten is! Szerintem sokkal barátibb mint a cukros vizes mizéria!

Üdv: 27 hetes km

2009. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!