Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, h ha a szülés...

Edit12 kérdése:

Tényleg igaz, h ha a szülés előtt megyek táppénzre, és az új munkahelyemen nincs meg a 180 nap, akkor csak minimálbér után kapok táppénzt?

Figyelt kérdés
Januárig munkanélkülin voltam, onnan folyatatólagosan munkaviszonyt létesítettem. Most táppénzen vagyok. Azt hallottam, ha az új munkahelyemen nincs meg a 180 nap, akkor nem a bejelentett bér után, hanem minimálbér után fogok pénzt kapni. A munkanélküli előtt folyamatos munkaviszonyom volt 3 évig. Tud nekem segíteni ebben vki, Köszönöm előre is!
2011. ápr. 12. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a 180 nap akkor nemhogy a minimálbér után, de semmi után nem kapsz pénzt.

Ha nincs meg a ledolgozott 180 munkanap akkor nem jár gyed csak gyes.

2011. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szülés előtti táppénzre vonatkozik a kérdés. Bocsi, ha nem voltam egyértelmű.
2011. ápr. 12. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a ledolgozott 180 nap a gyedhez, soha nem ledolgozott, hanem jövedelmes nap volt és már vagy 2 éve 365.


Az attól függ, hogy mennyi volt a munkanélkülis időszakod.

Ha 30 napnál rövidebb, akkor a tavalyi teljes év jövedelméből számolnak napi díjat.

Ha 30 napnál több volt a megszakítás, akkor a januártól kezdődő időszak az irányadó időszak. Itt viszont akkor nincs 180 nap, ekkor a minimálbér után jár a táppénz.

2011. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Az a válasz szempontjából lényegtelen.

Ha a szülést megelőző 2 évben nincs összesen 180 ledolgozott munkanapod akkor nem jár gyed.

Nem az új munkahelyen eltöltött idő számít, hanem a ledolgozott napok.

2011. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lényegtelen.

Ugyanis a kérdező írta, hogy előtte 3 évig volt munkaviszonya, ergo álláskeresési járadékon v. segélyen volt, nem csak regisztrált munkanélküli volt. És mivel az álláskeresési járadék és segély időtartama biztosítotti jogviszonynak számít, így megvan a tgyáshoz/gyedhez szükséges 365 napja.


És felejtsd már el légy szíves ezt a 180 ledolgozott munkanapot, mert mint írtam:

1. nem 180 hanem 365

2. nem ledolgozott munkanap, hanem biztosítási jogviszonyban töltött nap.

2011. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

biztosítási jogviszonyban töltött nap és régen nem 180 már.


Ha nincs előző évről bérezett napod, akkor a minimálbér után fogod kapni. A minimálbér 60%-a. vagy 50.

Ha THGY és a GYED viszont már a béred alapján fog menni.

2011. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a munkanélküli is munkaviszonynak és biztosított időnek számít.Nekem múlt héten mondta a bérszámfejtőm,hogy az előző év átlagbérének 70 %-a a gyed!
2011. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Össze ne vesszetek!:) Köszönöm, sajna én is így hallottam!
2011. ápr. 13. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Két külön dologról beszélgettek!

A táppénzt minbér után fogja kapni a kérdező, de a tgyást, gyedet az alapján a jövedelem figyelembevételével, ami alapján megállapították a munkanélkülit.

2011. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!