Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » En Londonban szulok. Pontosan...

En Londonban szulok. Pontosan miket kell magammal vinni a korhazba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugy remlik, hogy a terhestanacsados konyvben volt lista (akkor a4-es alapu zold konyv volt, most nem tudom, hogy milyen), az alapjan vittem cuccokat. Vegulis azt, amit Magyarorszagon, csak kevesebbet, mert kevesebb ideig maradsz.

Vittem:

szuleshez haloinget

szules utanra haloinget

kenyelmes melltartot

papucsot zuhanyzashoz es szobait

bugyit, ami megtartja a nagy betetet

ruhat hazajovetelhez akartam vinni, de elmaradt es abban mentem haza, amiben be

evoeszkozt nem vittem, adtak

ragnivalot vittem es asvanyvizet

tisztalkodashoz tusfurdot, fogkremet, fogkefet (mast nem, mert nem terveztem egy napnal tovabb maradni, igy hajat mosni, bort apolni nem akartam ott)

wc papirt, szalvetat Magyarorszagon kell vinni, ott volt boven

betetet vittem, de a korhazit hasznaltam, azt is adtak

pelenkat vittem a gyereknek, de azt is adtak

ruhat a picinek viszont nem adtak, sajatot kertek egybol (sapkat es kiskesztyut is kertek)

a gyerek hazahozashoz melegebb ruha es hordozo (ezt a ferjem utolag hozta)

mindenfele papir, irat, amit terhesseg alatt kaptal

szulesi terv

cumisuveget, mellszivot, cumit, hasonlokat en nem vittem

2 torolkozo (kis idore is kell ketto, mert en vajudas kozben alltam a zuhany alatt, utana megtorolkoztem, de akkor majd folyt a magzatviz, illetve pecsetelo verzesem is volt, egyszoval szules utani zuhanyzashoz mar kellett masik torolkozo, de azt is osszepecseteltem, ha tovabb maradok, akkor kellett volna meg egy).

Keztorleshez viszont nem kell, volt papirtorolkozo es kezszarito is a szobaban.


biztos van valami, ami kimaradt, bar tenyleg nem mentem sok cuccal, egy kicsi sporttaskaba minden belefert (a hordozon es a gyerek hazahozos ruhajan kivul).

Tenyleg nem volt szukseg szinte semmire, mert mindent adtak volna szinte, illetve en hajnal 4kor mentem be, 6 utan megszultem es este 6 utan mentunk haza, ugyhogy tenyleg rovid latogatas volt.

2011. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent a szülési terv?
2011. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szulesi terv Angliaban ugy nezett ki, hogy kaptam egy formanyomtatvanyt (illetve volt egy abban a zold konyvben is, amint az elso hozzaszolasomban irtam), ezen mindenfele kerdesek voltak.

Azt tudakoltak meg ezzel, hogy milyen elkepzeleseim vannak a szulesrol.

Pl akarok-e fajdalomcsillapitot, apuka bent lehet-e szulesnel, igenyt tartok-e alternativ szuloszobara, medences szulesre, mi a velemenyem a fogo es a vakum alkalmazasarol, tehat ha olyan helyzet adodik, hogy ezekhez kell nyulni, akkor melyiket reszesitem elonyben, ki vagja el a koldokzsinort, a baba egybol hozzam keruljon-e, a kulonbozo fajdalomcsillapitasok kozul melyiket preferalom, gatmetszesrol velemeny, stb.

Tehat ugyanaz, amit mondjuk Magyarorszagon megbeszelsz elore a fogadott szuleszeddel, vagy szulesznovel, de mivel kint ilyen nincs es nagy esellyel szuleskor talalkozol veluk eloszor es utoljara, vajudas kozben pedig vagy van ido beszelgetni, vagy nincs, igy ezt irasba kell foglalni.

Ez csak egy utmutatas, termeszetesen az orvos felulbiralhatja.

Pl en hiaba irnam, hogy kizart a vakum es a fogo, ha ugy alakulna, hogy csak ezekkel lehetne kiszedni a babat, akkor alkalmaznak. Vagy pl en irtam, hogy szeretnek epidularis erzestelenitot, de vegul nem lett belole semmi, mert negy ujjnyira nyitva voltam, mire a korhazba ertunk, akkor meg mar nem kellett.

2011. ápr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszi szépen. 2 hét múlva megyek a 16 hetes kontrollra a midwife-hoz. Majd rákérdezek nála, ha magától nem mondaná. Vagy hányadik héten szokták ezt megcsinálni?
2011. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nalunk sem nagyon volt rola szo, csak a vegen. MOndjuk az meg nekem furcsa volt, hogy mar az elejen kerdezgette tolem, hogy hol szeretnek szulni (otthon, korhazban, vagy szulootthonban). Nem is ertettem, hogy az miert olyan surgos, de utana mondta, hogy azert, mertha otthon szeretnek, akkor sok mindennek utana kell jarni (hogy minden feltetel adott-e).

De a szulesi tervrol csak az utolso hetekben beszeltunk. Akkor mar ugyis gyakran kell jarni tanacsadasra.

2011. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs a 20. hét után több uh?
2011. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alap esetben nincs, ha minden jol megy. Szoval en kifejezetten szurkoltam mindket terhesseg alatt, hogy ne akarjanak pluszban uh-zni, mert az mar azt jelenti, hogy valami gond van. (Az elso terhesseg alatt sajnos volt egy komoly beverzes mehlepeny reszleges levalasaval, akkor volt 2 vagy 3 uh a 12 es 20 hetesen kivul, nem igazan orultem neki ebben a formaban.)

A 20. het utan akkor csinalnak, ha a baba fekvese nem jo az utolso hetekben, tehat ha farfekveses, vagy keresztben van, akkor megnezik, hogy atfordithato-e (de atforditani csak 36-37 hetesen probalnak, ha beleegyezik az anyuka es minden okes). A baratnom babajat nagyon kicsinek tippeltek (a meh magassagat, szelesseget vizsgalja a midwife az utolso trimeszterben minden alkalommal, ebbol kovetkeztet a baba nagysagara). Neki hetente volt uh emiatt, mert valoban kicsi volt a baba es azt nezegettek, hogy a mehlepennyel van-e gond, nem-e latja el kevesbe a babat, mint kellene, mert akkor meginditottak volna a szulest. Es vegulis igazuk volt, mert tenyleg kicsi volt a baba es tenyleg a mehlepeny volt tulsagosan elmeszesedve.

Ha mondjuk terhessegi cukra van az anyukanak, akkor is csinalnak plusz uh-t, nezik a mehlepenyt szinten es a baba sulyanak alakulasat.

Szoval ezalapjan en maximalisan megbiztam a normal ket uh-ban, mert lattam a kornyezetemben, hogyha gond van, akkor eszreveszik uh nelkul is es utana kuldenek uh-ra.

2011. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem gondok vannak a cukrommal, akkor lehet, hogy nálam is több uh lesz. Szerintes emiatt lehet 1 héttel nagyobb az amúgy csak 14 hetes babám? Már a hat hetes uh-n is 2 nappal nagyobb volt, a legutóbbi 12 hetesen meg egy héttel. (pontosan tudom mikor volt peteérésem, így azt is tudom milyen idős pontosan a baba). Már kellett volna mennem terheléses cukorra, de nem volt még rá időm, ha meg volt, akkor meg a reggeli rosszullét kerülgetett. Te erre hány hetesen mentél?
2011. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem az elso babaval nem kuldtek terheleses cukorra, mert nem volt ra indok, a csaladban egyaltalan nem volt cukorbeteg, nekem sem volt vele soha bajom es ugye a gyors vizeletteszten azt is nezik, hogy van-e cukor a vizeletben, soha sem volt, igy nem kellett mennem.

De mire a masodik babaval terhes lettem, akkor mar kiderult, hogy apukam cukorbeteg. Meg az elso midwife-s talalkozon kerdezgettek a csaladi kortortenetet, igy apukam cukorbetegsege miatt szoltak, hogy lesz cukorterheles. De csak a 24. hettol csinaljak, korabban nincs ertelme akkor, ha terhesseg alatt nincs cukorbetegseg, mert a terhessegi cukor altalaban csak kozepido kornyekere alakul ki igazan.

Szoval en akkor voltam.

Nalad mit jelent, hogy gond van a cukroddal? Mar baba elott is cukorbeteg voltal? Mert akkor tenyleg el kellene menned minel hamarabb, ilyenkor mar az elejen is kuldenek, ha jol tudom, mert lehet, hogy valtoztatni kell az eredeti dietan, vagy ujra beallitjak a gyogyszer/inzulin adagot.

Megmondom oszinten neked, hogy szerintem a 12. hetre meg nem alakulhat ki a babanal nagyobb meret cukorbetegseg miatt, inkabb csak kesobb, akar mar felidotol.

A 12-14. hetig azert nem, mert addig a magzaton (vagyis addig meg csak embrionak hivjak hivatalosan) csak minosegi valtozasok vannak, akkor alakulnak ki a szervkezdemenyek, test, meg mindennek az alapja, a 14. het utan kezdodik el a fizikai novekedes lenyegesen, akkor johetnek elo a genetika miatti elteresek (pl nagyobb szulok, nagyobb baba), vagy az, hogy a cukorbetegseg miatt magasabb a vercukor a verben, amit kap es emiatt gyorsabban novekszik.

Ha tudjatok, hogy mikor volt peteeres, akkor elkepzelesem sincs, hogy mitol lehetett mar 12 hetesen ahhoz kepest nagyobb a baba, mert a 12 hetes uh-n ha jol mernek, akkor abbol kb napra pontosan meg lehet hatarozni a tenyleges fogantatas idejet, ez is az egyik fo feladata a 12. heti uh-nak ott kint, mert az akkor kapott ido alapjan modositjak a varhato szulesi datumot a mensi szerintihez kepest.

Nalunk ez pontosan bejott, mert egyik babank sem kozepidoben fogant, az egyik a 12. napon, a masik a 17. napon (en ovutesztet hasznaltam, hogy tudjam a peteeres idejet) es mindket gyerekkel a 12. heti uh napra pontosan kidobta visszamenoleg a peteeres idejet es modositottak is a szuletes idejet. Bar ezzel egyik gyerek sem torodott, mert a modositott datumhoz kepest mindketten pont egy hettel szulettek korabban, de ennyi elteres boven normalis.

Meg annyit, hogy nalunk az elso gyerek nezett ki nagynak uh alapjan, a 20. heti uh-n volt bo egy hettel nagyobb, mint az atlagertek, illetve 30 hetesen mentem 4D-re, akkor mar tobb, mint ket het volt az elteres. De nem szuletett ennek ellenere extra nagy babakent, 3700 gramm volt, viszont eleg hosszu volt (56 cm) es nagy volt a feje (36 cm-es fejkorfogattal szuletett) es valoszinuleg emiatt dobott ki az uh nagyobb sulyt es magzati kort.

Remelem, hogy minden rendben van nalatok is!

2011. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!