Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár nekem gyed, ha tavalyi...

Jár nekem gyed, ha tavalyi évben hallgatói jogviszonyban álltam?

Figyelt kérdés

2010 júniusáig voltam hallgató. (azt hiszem a jogviszony novemberben szűnik meg). Ezalatt kaptam ösztöndíjat.

Utána megbízási szerződéssel dolgoztam 2 hónapot, de nem alkalmazott voltam.

idén bejelentett munkám még nem volt.

a TBt magam fizetem, és szellemi szabadfoglalkozású leszek, de ez nem ad alapot a gyedre.

2011. december vége felé szülök előreláthatólag.

Fognak nekem bármilyen gyed juttatást adni?

Annak is örülök, ha linket elérhetőséget megadtok, akitől megkérdezhetném.

Köszi.


2011. ápr. 17. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyed akkor járna, ha még a meglévő 2 hónap biztosítotti idő mellé 120 napot dolgoznál, és szüléskor, valamint igényléskor (a gyedet csak a tgyás letelte után tudod megigényelni, tehát még szülés után 24 héttel is biztosított kell legyél - vagy a munkaviszony szülés után szűnjön meg) is biztosított vagy.


A tgyáshoz és a gyedhez 365 nap biztosítotti idő kell, ebbe a nappali tagozatos, egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányokból 180 napot számítanak be.

Ha nem lesz még munkaviszonyod, akkor csak a gyes fog járni.

2011. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

És ha lesz munkaviszonyom, miből kalkulálják ki az összeget?

2011. ápr. 17. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lesz 180 olyan nap, amikor fizetést kaptál (olyan jövedelmet, amiből egészségbiztosítási járulékot vontak) akkor ennek a jövedelemnem a naptári napra kiszámított összege alapján számítják a tgyást és a gyedet (70%).

Ha nem volt 180 ilyen nap de a többi feltételnek megfelelsz (365 nap+biztosítotti jogviszony szüléskor), akkor a minimálbér lesz az alap (kivéve ha a béred a minimálbért nem éri el - ha kevesebb, akkor az alapja is kevesebb, a minimálbér a felső határ)

2011. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi
2011. ápr. 18. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!