Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen a legérdemesebb...

Hány hetesen a legérdemesebb 3 ill.4D-s ultrahangra menni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
24-32.hétig
2009. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam 18 hetesen, még a kötelező 2D előtt, mert nem bírtam várni. Ekkor tudtam meg a nemét, a baba már jól kivehető volt, igen jó kis mozit tudtunk csinálni. Aztán 22 hetesen, ekkor már nagyon fejlett volt, de még belefért a képernyőbe az egész teste. Amit akkor művelt, az már jellemző volt rá születése után is (pl. kézrágást ugyanúgy csinálja). Ezután még 31 hetesen mentünk, de már kicsit késő volt, mert a babóm már túl nagy volt és a feje is alig fért bele.

A lényeg, hogy attól függ mire vagy kíváncsi. Elvileg 16-33 hétig ideális. Az elején hamar ki lehet deríteni a nemét és megnézni, hogy mindene megvan-e (mi az ujjait számoltuk állandóan). Huszonpárhetesen már elég fejlett a baba, de még elfér a monitoron, hogy mindent egyben láss. A végén pedig (célszerű a 30. hétig lebonyolítani) ha a baba is úgy akarja, nagyszerűen meg lehet nézni a pofiját, látni a mimikáját, de nekem azt mondta a dokinő, hogy elég kevés baba mutogatja ilyenkor az arcát. Az enyém is állandóan takarta szinte, nem győztük piszkálni, hogy legalább néha "belenézzen" a monitorba.


Összességében véve, ha anyagilag megengedhetitek kétszer érdemes elmenni, 20. hét körül és a 27-28. hét körül.


Boldog babavárást és jó mozizást!

2009. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat,engem nem annyira a neme,mint inkább az egészsége érdekel.Tehát hogy minnél jobban lehessen látni mindenét!
2009. márc. 4. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kötelező uh-ra 28-30hetesen kellett mennem.Így a 28.héten mentem el 4D-re.Mindene szépen látszott, kicsi agya, szervei, csontozata,és egészséges:)
2009. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 25 hetesen voltam.Azért jobb még ilyenkor menni,mert már kialakult mindene,de még nem olyan nagy,hogy nem férne bele egyben a képbe.Életre szóló élmény az biztos!
2009. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az érdekel, hogy minden rendben van-e a babával, szerintem a 20. hét körül érdemes menni, ahhoz közel mikor ugyanezt vizsgálják a 18 hetes ultrahangon. A 20. hét környékén még belefér a baba a képbe, egész testét lehet egyszerre látni, kezeit, lábait, ujjakat. 30. héthez közel és utána pedig inkább az arcát lehet jól megnézni.
2009. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!