Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha GYES alatt fogan a második...

Ha GYES alatt fogan a második baba, milyen juttatásokat kapok? Vagy ez az az eset, amikor már érdemes visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak erre már ugye a 2 év vonatkozik? GYED maximumot kaptam,közalkalamazott vagyok. Aki érthozzá valamit,kérlek írjatok..
2011. ápr. 21. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem pont akkor fogant mikor elkezdődött a gyesem.Hát én nem mentem vissza dolgozik mert nem szeretném beadni a kicsit bölcsibe de sokan azt javasoljákl vagy a táppénzt de nem akarok hülyeséget mondani..Elvileg a bejelentett bérből fogják számolni ujra a tgyást és a gyedet is ,
2011. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt fogan a tesó, akkor két lehetőséged van: vagy gyesen leszel a gyed igénylést megelőző évben nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan), és ekkor a minimálbér lesz az alap, vagy elmégy gyes helyett táppénzre, mert akkor meg a szerződés szerinti béred lesz az alap.


Ha visszamégy dolgozni, az is jó lehet anyagilag, mert a fizetésed több, mint a gyes, vagy a táppénz, de a juttatások szempontjából a munkának akkor van jelentősége, ha 180 napot dolgozol (akkor ezalatt a 180 nap alatt keresett béredből számolnak napi átlagot éves jövedelemhez) és ez lesz az alapja. Ilyenkor a tgyásnak sincs maximuma, minden egyéb esetben ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek.


Pl. 2011 májustól gyesen vagy, a baba 2012-ben születik: gyed alap 2011, amikor 8 hónapig voltál gyesen, alap így a minimálbér.

Vagy 2011 májustól gyesen vagy, szeptemberben összejön a tesó, elmégy táppénzre, akkor a gyed alap 2011, de így 2011.ben 5 hónap gyed, 3 hónap gyes és 3 hónap táppénz lesz, alap a szerződés szerinti béred.

2011. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már visszaállították a két évet.De hogy a gyed és a tgys is magasabb legyen érdemes visszamenni 180 ra.Én is ezt teszem most ősszel.Bármennyire is fáj a szívem,hogy bölcsibe kell adnom a fiamat,és hogy tolódik a kistesó projekt,de pénz miatt muszáj.Sőt és most már a táppénz is csak 50 %.Szóval Ha nem akarsz nagyon keveset kapni várandóság alatt akkor dolgoznod kell amég lehet.De ha Ti meg tudjátok oldani azt a pénz kiesést amit jelentene,ha nem mész vissza,akkor ne várjatok.De közalkalmazottként nehéz eset.Tudom,mert én is az vagyok.
2011. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ne terjesszetek már rémhíreket.

A táppénz mértéke nem változott, pláne nem lett 50%.

Azok esetében 50%, akinek nincs 2 év folyamatos biztosításban töltött idő.

Mindenki más számára maradt 60%.


A változás csak akkor érint téged kérdező, ha a béred 260 ezer forint felett volt, mert a táppénz max napi összege változott 5200Ft-ra. Ez a maximum meg pont 260 ezer havi bruttónál áll meg.

2011. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi Mindenkinek!

Hááááát,nem egyszerű....

2011. ápr. 21. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még éppen vissza tudtam menni táppénzre, mert még nem voltam 6 hónapja gyesen. Sokkal jobban járok így bár már csak 1 hónap van hátra és jön a 2. babó. Ha ügyes ott a munkaügyes, akkor tud neked segíteni kiszámolni hogyan jársz jobban.
2011. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak: akkor is el tudtál volna menni táppénzre, ha több, mint 6 hónapja otthon vagy gyesen, csak az alapja a minimálbér lett volna:)


Kérdező, mindenképp érdemes számolni, mert sok pénzt bukhatsz, ha nem vagy figyelmes.

2011. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14:13-as vagyok


Persze, h vissza tudtam volna menni akkor is, ha meghaladta volna a 6 hót a gyes, de annak nem sok értelme lett volna. Anyagilag. Ezért írtam, h a munkaügyes sokat tud segíteni, ha konyít valamit a munkájához.

2011. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha gyes mellett dolgozok akkor napi 6 órát dolgozhatok csak és kevesebb a bérem.Ha a gyes ideje alatt foganna meg a 2.baba akkor a tgyást meg minden mást a 6 órás bérem után kapnám vagy pedig a korábbi 8 óráshoz viszonyított bér után?Már kezdek összezavarodni ezekbe a dolgokba:-)
2011. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!