Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedsz valamilyen terhes...

Szedsz valamilyen terhes vitamint? Egyéb vitamint? Ki ajánlotta és mivel érvelt a vitamin mellett?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, gravidával kezdtem, de rosszul voltam tőle és elevitre váltottam. Van valami különbség köztük azon kívül, hogy a gravidában van jód is? Azt hallottam, hogy a gravidától óriási gyerek lesz... furán hangzik, nem valami hihető... Mit gondolsz?
2009. márc. 6. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha vki ebben hisz h óriás bébi lesz tőle a baba, akkor az az összes féle multivitaminra igaz!!

Én mondjuk nem tudtam szedni mert mindegyiknek a bevonó anyagától nagyon hányingerem volt. De kipróbáltam a gravidát, a centrum maternát meg az elevitet is.

Végül akkor csak folsavat, és magnéziumot szedtem.

Később kalciumot d3 vitaminnal, ill.28.héttől vasat(de ekkor már magnéziumot nem szedtem).


Most ismét babát várok:) és nincs hányingerem egy deka se, de NEM fogok multivitamint szedni, mert én nagyon éhes leszek tőle, és nem fér rám néhány plusz kiló még..


Így Femibiont szedek:)

2009. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én az Elevitet szedem az elejétől. A gyógyszertárban ezt ajánlották, majd az orvosom is erre szavazott. Ami az óriási gyereket illetti, annyi alapja van, hogy a megfelelő vitamin beviteltől jobban gyarapodik a baba, kb.200g tömeg növekedést jelent egy átlagos babánál, nekem így magyarázta az orvos. Szóval ne aggódj! minden jót!
2009. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, első babámnál az elevitet szedtem félideig és normál súllyal született, most 17 hós és 1 hónapja hagyta abba a szopizást és 1 hónapja kezdtem szedni a gravidát mert szeretnénk 2. babát
2009. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elevitet szedtem az elején, de nem jött be, majd utána Gravidát, most az utolsó hónapban meg már semmit.

A fiamnál nem szedtem vitamint, mégis 4400 gramm lett.

2009. márc. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem a vitamintól nem lesz óriás bébi, ez a genetikán múlik szerintem. Nekem a védő nő is meg az orvos is azt mondta, hogy szedjek terhes vitamint, mindegy melyiket, de valamelyiket jó ha szedem.

2009. márc. 6. 08:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nyárin voltam terhes, így rengeteg gyümölcs és friss zöldség volt kéznél. Az orvosom azt mondta, ha ezekből sokat eszem, akkor fölösleges a vitaminkészítméy. A vérképem végig jó volt, így emiatt se szedtem semmit. Persze, ilyenkor télen más a helyzet.. Egyébként nem hiszem, hogy a vitaminok miatt lennének nagyok a babák. Nagyban belejátszik a genetika.
2009. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nyárin=nyáron. Bocsi:)))
2009. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nekem Femibion 400-at javasolt a dokim az elso 3 honapban,majd a Femibion 800-at a 3.honaptol a 7.vegeig szedtem. Nagyon jo vitaminforras,uj tipusu....viszont elegge draga.

Mindegyik vitamintol nagyobbra nohet babad,ezert nem szabad vegig szedni, vagy a vegen ritkabban...en ezt halottam,olvastam.

2009. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én végig szedtem az elevitet és 38. héten szültem 3500 grammos kisfiút :)
2009. márc. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egész terhesség alatt 1 doboz elevitet szedtem be. 3200 gr -al született a lányom.
2009. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!