Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok: nagy korkülönbs...

Mit gondoltok: nagy korkülönbség miatt (a férfi idősebb) nem korai 20-25 évesen gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, még messze nem tartok ott, hogy gyereket vállalnék, csak kíváncsi vagyok a véleményekre!
2011. ápr. 27. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
15 év van köztem és a férjem között,27 éves voltam mikor szültem,férjem 42 volt akkor.
2011. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Személyesen lettem megszólítva a kérdés által.

10 év van közöttünk, 24 éves vagyok, az első gyermekünket várjuk. Nem korai, ha az anyagi háttér, a lakhatás rendezve van. Sőt, (nem sértésnek szánom, aki nem inge ne vegye magára) én 30 fölött már nem is nagyon szeretnék szülni. Lehet, hogy sokakban megfogalmazódik a kérdés, hogy miért kell ilyen korán gyermeket vállalni, de én inkább azt kérdezném, miért vállalnak sokan 35 év fölött?!

Mindenki érzi mikor van itt az ideje, nekünk most jött el. Én külön örülök annak, hogy párom idősebb nálam, mert tudom, hogy ő már kiélte magát, biztos vagyok benne, hogy ő nem fog megcsalni, elhagyni. Lehet ez alkati kérdés is, de általa volt szerencsém megismerkedni olyan férfiakkal, akik épp válnak, 30 évesen, mert 22 évesen már apák lettek és rájöttek, hogy nem éltek eleget, vagy csak egyszerűen csalják a párjukat, esetleg éjszakába nyúlóan italoznak a barátokkal, a hölgy pedig otthon van a gyermekkel és rágódik azon, hogy párja épp melyik kocsmában/nőnél vagy árok parton hempereg.

Nekem egy barátom volt a párom előtt, de ha ő normális lett volna, akkor nem hagytam volna el és lehet most ő lenne a gyermekem apja. Nekem nincs szükségem kiélésre, életemben 2-szer voltam discoba. Biliárdozni, bowlingozni szeretek eljárni a barátokkal, nyáron kirándulunk, horgászgatunk, de ezt mind lehet kisgyermekkel is illetve havonta egyszer egy pár órára a nagyszülőkkel is el van.

Summa sumárum: szerintem nem korai, sőt ez az ideális.

2011. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kortól függ hanem attól mennyire vagy felkészülve rá. Husz éves vagyok és 26 hetes kismama a férjem nyolc évvel idősebb nálam. Mindenki akkor vállaljon babát amikor úgy érzi eljött az ideje.
2011. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem es koztem 15 ev van. Lassan 10 eve egyut vagyunk es 15 honapos a kisfiunk. Ferjemnek ez az elso hazassaga es gyereke, nagy utazo volt, uzletember tobb orszagba elt, ezt szerette csinalni, aztan ramtalalt es ugy dontott itt az ideje a csalad alapitasnak. 31 evesen szultem a kisfiamat es batran ki merem jelenteni, hogy eletem legboldogabb idoszakat elem. :)
2011. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jöjjön az ellenpélda.

25 éves vagyok,párom 15-el több 2 gyerekünk van,az első 23 éves koromban született.Én bánom kicsit hogy nem vártam tovább,több időt kellett volna kettesben eltöltenünk,nekem nagyon hiányzik az az időszak amikor randizni kell,megismerni egymást,és gondtalanul halálosan szerelmesnek lenni.

Ja,é abban is tévedtem hogy kiélte magát,és hogy más nőre vágyik miközben itt a szép 15 évvel fiatalabb felesége.

2011. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

túl általános a kérdésed.

nem mindegy, hogy 20 vagy 25 évesen (20 évesen én pl. egyetemistaként nem szerettem volna még gyereket, 25 évesen viszont dolgoztam, férjnél voltam, és túl egy veszítésen)

nem mindegy, hogy mennyivel idősebb a párod --- és hogy mikor/mennyire szeretne gyereket (21 évesen szakítottam a 8 évvel idősebb barátommal, mert ő nősülni és gyereket szeretett volna, így ez volt akkor a jó döntés mindkettőnk számára)


nem mindegy, hogy te hogyan érzed, mikor szeretnél gyereket (bár ez változhat az évek során "soha ne mondd, hogy soha", de most csak van egy elképzelésed a gyerekvállalással kapcsolatban)

2011. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
A válaszolók nagy többsége azt írta, :ideális. Ők is ekkora korkülönbséggel élnek, tehát van benne tapasztalatuk. A férjem és én köztem 2,5 évnyi korkülönbség van, nekem meg ez az ideális. :)Tehát a hozzászólásom "kívülállóként" teszem meg: azaz véleményezem, általánosságban. szerintem a 15 évnél több korkülönbség már gáz. Nekem ne mondja senki, hogy 20 évesen egy 40 éves pasi az ideális (más érdeklődés, más életritmus, más rálátás a világra ) arról nem beszélve, hogy egy most 40 éves férfi 10 év múlva 50, (öreg) mikor a hölgy még mindig csak 30!(fiatal) Persze vannak kivételek, de én nem gondolom, h ekkora korkülönbség jó, független attól, hogy van.e gyermek, vagy nincs. Jó barátoméknál a kisasszny 20 apu 38 most lett baba, de már most hallom a lánytól, hogy "feladtam a fiatalságom".... persze, mondom, biztos vannak kivételek!
2011. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köztünk 18 - pontosabban "csak" 17 - év a korkülönbség...
2011. ápr. 27. 18:35
 9/20 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a negatív véleményekre!

Köztünk 10 év van(22,32), és most várjuk az első babát,5 éve vagyunk együtt, anyám nem fogadja el se a párom,se a babát, de nem érdekel,bár nehéz ezt mondani.ez már az én családom,nem az amiben felnőttem, és sajnos örülök neki, hogy "levetettem" a régi családot...

2011. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
13 év van a párom és köztem.24 évesen szültem ő 37 éves.1hónapos a kisbabánk most,és nem bántam meg egy percre sem hogy "neki" szültem a kislányom.7 éve vagyunk együtt
2011. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!