Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiuknál előszokott fordulni...

Kisfiuknál előszokott fordulni ilyen vese probléma?

Figyelt kérdés
18 hetes ultrahangon a baba bal oldali vesélyét7mm-nek,a jobb oldalit,pedig 4mm-nek látták. (egyébként minden leletem jó.) átküldtek GENETIKÁRA és felmerült a down-kór kockázata 1/10 000-hez. (1 hetet adtak a magzatvíz vételre ha szeretném. Aznap elmentem egy 4D-s ultrahangra minden a legnagyobb rendben volt. (a baba kisfiú és mind a két oldali vese 4mm volt) kisfiuknál ez előszokott fordulni?
2009. márc. 8. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Én most 17hetes elmúltam,most várom az afp vizsgálat eredményét,jövőhét péntekre ígérték.Ha jól értelmezem neked ez is jó lett.Ha minden leleted jó és a 4D nem láttak semmi rendellenességet,akkor én nem vállalnám a magzatvíz levételét,hisz annak van egy bizonyos %-a a vetélés irányába.Nem tom mondták-e neked.Sztem gondold át.Ez csak az én véleményem.Boldog babavárást.
2009. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is a 18. héten volt a baba mindkét veséjében, 3-4mm-es tágulat. Down-szindróma szintén felmerült, de mivel az afp-m tökéletes volt: 1/8202 és 22 éves vagyok így a magzatvízvételt nem tartották indokoltnak, de elvégezték volna, ha kérem. Igaz nem javasolta a doktornő, mert a mi esetünkben nagyobb lett volna a vetélés esélye, mint, hogy beteg a baba. Kontroll uh-ra kellett járnunk 2 hetente. 20. héten a tágulat 5-6mm lett. 22.hétre pedig teljesen eltűnt. :o) Most voltunk kontroll uh-n csütörtökön (24 hetesen) és ismét rendben volt minden. Mondták is a dokik, hogy ez valószínűleg a terhesség alatt el fog múlni, de nem gondoltuk, hogy ilyen hamar. :o) Úgyhogy szerintem ne izgulj, Nálatok sem lesz probléma és valóban mondták, hogy kisfiúknál sokkal gyakoribb a pyelon tágulat. Ezért is tippelték ekkor még kisfiúnak a babánkat. Aztán kiderült, hogy mégsincs kukaca. :o)

2009. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt a babucimnak/lány/ a 17.heti genetikai UH-on/+4 d/ az egyik vaséje 3,2 a másik 3,8mm volt,de nekem egyáltalán nem mondták,hogy ez Down kórra utalhat,pedig az ország egyik legjobb genetikusánál voltam.Szerintem semmi alapja nincs,hogy aggódj.Nekem azt mondták,hogy ez gyakori dolog,csak oda kell rá figyelni,de valószínűleg ez később helyreáll.Biztos,hogy a veséi miatt mondták,ha csak amiatt, én nem mennék el aminocentézisre,nekem is felajánlották,de csak a korom miatt,de nagyon nem erőltették a dolgot,mert a leleteim jók lettek, és én sem vállaltam.
2009. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!