Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak egy kis felmérés? Ki...

Csak egy kis felmérés? Ki hisz a rágörcsölés-nem görcsölés dologban?

Figyelt kérdés

Ugye mindenhonnan azt hallani, hogy ne görcsölj rá, akkor sikerül. DE! Én pl. nem szégyellem rágörcsöltem a babára. Egy évig kellett rá várnunk. Tehát már egy éve akartuk nagyon, de anyagiak nem lehetett. Első próbálkozásra összejött. Pedig voltak "időzített" együttlétek, amikor nem biztos,hogy összebújtunk volna,ha nem a babára gyúrunk.

De mégis összejött!

Egy barátnőm vallja,hogy hülyeség a rágörcsölés, ez csak nyugtatás, annak, akinek nem jön, mert a biológiának semmi köze ahhoz, hogy nagyon akarjuk vagy sem. Lásd az én estem! Másrészől sok helyen olvasni, hallani saját tapasztalatokat, hogy akiknek már feladják, nem foglalkoznak vele, azoknak összejön!


2011. máj. 2. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én, személy szerint hiszek.

Az első gyermekem elsőre összejött. Ételallergiás lett, nem vették fel a bölcsibe, de a gyes kevés ahhoz, hogy otthon maradjak. Ráálltunk a másodikra, minden nap számított, de hiába 10 hónapon át semmi. Közben a kislányomnak találtunk óvodát, de féltettem. Nyárra túl tettem magam rajta és rájöttem, hogy jó helyen van a bölcsiben. Már nem is foglalkoztam a teherbeeséssel. És lőn: összejött. A harmadiknál úgy gondoltuk, a második késésére hivatkozva jobb lesz időben elkezdeni. Másodikra összejött. Hát ennyi.

2011. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem ovit, hanem bölcsit. :) Most már ovodás.
2011. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami... 7 hónapig próbálkoztunk sikertelenül. Nagyon akartam, pláne, mert anyukám nagyon beteg volt, szerettem volna mondani neki, hogy tartson ki, mert jön az unoka. Aztán anyukám sajnos meghalt. Utána nem nagyon volt energiám azon gondolkozni, vajon van-e peteérésem, meg mikor kellene együtt lennünk. Csak szerettük egymást, amikor jól esett. És 2 hónapra rá megfogant a babám.
2011. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne! És a dokim is. Mi 3 évig próbálkoztunk, voltunk inszeminációkon, lombikon, próbálkoztunk spontán stb., de nem jött össze. A lombik után szétmentünk, fél év múlva újra összejöttünk, fogalmam sem volt, hogy mikor menstruáltam, mikor van tüszőrepedésem stb., egyből, az első hónapban terhes lettem - természetesen akkor eszembe se jutott a gyerek téma. Számomra innentől vált hihetőnek a "ne görcsölj rá" szöveg :)
2011. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10:42 Nem semmin mehettetek át. Gratulálok.
2011. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A biológiának semmi köze a gondolatokhoz, én nem hiszek benne. Ha nem jön össze annak nyilván oka van, de nem a görcsölés. Akkor soha egy lombik se sikerüne, mert náluk jobban aztán nem görcsöl senki azon, hogy sikerüljön. Aztán mégis vannak lombikbabák.
2011. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
No azért a lombik az más. A megtermékenyülés mesterséges.
2011. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát látom, hogy többen vannak, aki hisznek benne!:)

Csak nálam tényleg az volt, hogy nagyon akartam és mégis összejött!

2011. máj. 2. 10:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem hogy rágörcsöltem, és összejött elsőre :)

De persze biztos jobban rágörcsöltem volna ha sokáig nem jön össze.

2011. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amíg rágörcsöltem, nem jött. Amikor nem volt időm ezzel foglalkozni, mert jött egy nagyon sűrű hónap, amikor egy perc időm sem volt ezen agyalni, akkor sikerült. Tényleg nem számítottam rá, nem is hittem el, hogy sikerült. :)
2011. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!