Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a családi adókedve...

Szerintetek a családi adókedvezményt igénybe vehetem?

Figyelt kérdés
Első babát várjuk, mindenki azt mondta, hogy már most is jár a családi adókedvezmény, de az apeh tájékoztatóban meg azt olvastam, hogy csak 3 gyerektől...
2011. máj. 4. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy gyerek után is igénybe lehet venni, csak kisebb az összege, mint 3 gyerek után. Én is igényeltem.
2011. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amint betöltötted a 12. hetet igényelhetitek!

Nekem egy fiam van utána már jár és most ismét babát várok már rá is megigényeltük!

2011. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Disi ***** válasza:
Mi is első babásak vagyunk, és mi is igénybe vettük. A 90. nap után vehető igénybe. Nekem a védőnő állította ki az igazolást, hogy betöltöttem, és mikor legközelebb mentem terhesgondozásra, a beutalókkal együtt azt is aláírattam az orvossal. Mi a férjemnek kértük, de mindkettőnk munkáltatója küldött nyilatkozatot, amin leadtuk, hogy melyikünk részére kérjük, így a másiknak nem eszerint bérszámfejtettek. Minél hamarabb intézzétek, mert visszamenőleg nem adják meg, és nettóban 10.000.-ft-ot jelent!
2011. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény régen csak 3 gyerek után járt - valószínűleg ezt olvastad az apeh tájékoztatójában.

A mostani családi adókedvezmény már az első gyerek 91. magzati napjától jár.

2011. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Disi ***** válasza:
Itt van egy link, amiben le van írva, esetleg ezt is olvasd el: [link]
2011. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg is megkapjátok, de majd csak jövőre az adóbevallásnál.

És nettóban annyit jelent, amennyi adód van - tehát jövedelemfüggő.

62500Ft-al lehet az adóalapot csökkenteni a kedvezmény értelmében.

És ahogy írták előttem, már az első magzat 91. napos korától is jár.

2011. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény a várandósság 91. napjától jár, ami azt jelenti, hogy az adóalapodat 10.000,- Ft-tal csökkenti. Igazolást kell kérned a nőgyógyászodtól és az vagy te, vagy a párod a munkáltatójánál leadva igényelheti, attól a hónaptól jár, amelyikben leadtátok.
2011. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


De mintha azt írta volna, hogy ezt be kell küldenem az adóbevallással az APEHnak...

2011. máj. 4. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem 10000Ft-al csökkenti a kedvezmény az adóalapot, hanem 62500Ft-al (nem mindegy:D) Ha van elég adóalap, akkor ez nettóban kb. 10000Ft jelent.
2011. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, tényleg elírtam, szóval 10.000,- Ft az nettoban fog jelentkezni. Viszont én úgy tudom, hogy ha neked nincs elég adóalapod hozzá, akkor a maradék részt a párod is igényelheti. Tehát megosztható kettőtök között ez a kedvezmény.
2011. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!