Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fennállhat-e terhesség?

Fennállhat-e terhesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves vagyok és három hónapja szedek fogamzásgátlót(belara-t). Vasárnap vettem be a harmadik levél utolsó tablettáját(a 3.levél első tablettáját április 25én vettem be) . Körülbelül az 5. napon volt egy igen erős hasmenésem úgy de. 10 óra magasságában( este 8kor szoktam a tablettát bevenni). Ezek után egy hétig óvszerrel védekeztünk. Április 27én elfelejtettem bevenni, így azt 28án reggel 10kor pótoltam- tehát 14 órával későb,így ismételten óvszerrel védekeztünk egy hétig. Május6tól mellőztük az óvszerhasználatot, mivel a tájékoztató szerint csak egy hétig kell máshogy védekezni. Tehát az utolsó 3 napon csak fogamzásgátlóval védekeztünk. A probléma annyi,hogy ugyan még nem állt be teljesen,hogy hanyadik gyógyszermentes napon jön meg a menzeszem a (mai nap lesz az ötödik) a 2., legkésőbb a 3. napra megjött. A kérdésem annyi lenne,hogy szerintetek fennállhat-e terhesség?
2011. máj. 13. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit nem tul ertheto. Ha jol ertem, akkor eddig 2-3. napon megjott, es most az 5. nap van es meg nem jott meg? Bocs, ha felreertettem.

De egyebkent, igen, lehetsz terhes.

Csinalj egy tesztet mindenkepp, ha nem jonne meg, csak igy derulhet ki.

2011. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, csak még nem szokott hozzá a szervezeteda tablettához. Viszont ugye aki szexel, az lehet terhes...

Én biztos megnyugtatnám magam egy teszttel, ahogy mondod, elvileg már vehetjük "késésnek" is hogy ennyi napja nem jött a megvonásosod, ugyh vegyél tesztet. Nem 3 havonta íratod fel a nőgyógyásszal a fog.gátlót? Ha igen akkor ő is elküldhet vérvizsgálatra, ott hamarabb kimutatják, ha teherbeestél, elvileg fel sem írhatja, ha nem" zárja ki".


Drukk, hogy ne legyen baba!


Figyelj oda mikor veszed be...én mindig emlékeztetőt állítok be telefonon, így nem tudom elfelejteni..

üdv

24L

2011. máj. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

mármint amúgy is elküldhet vérvizsgálatra ha elmész hozzá, de ha mindenképpen menned kell, akkor egyszerűbb

2011. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Fél évre való tablettát írt fel.

Igen, ez az 5. mentes nap. Iyenkor már megvolt:/

Még annyit szeretnék megkérdezni,hogy ha ma elvégzek egy tesztet, az már kimutathatja a terhességet?

2011. máj. 13. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:

elképzelhető, hogy kimutatja. Szerintem még nem szokott hozzá a szervezeted, most volt hogy párszor kimaradt egy szem, és ez még jobban felborította a rendet.

Míg nem akartunk gyereket, én minden hónapban azon paráztam, hogy ugye nem vagyok terhes. Pedig védekeztünk, mindig.

Csinálj tesztet, az megnyugtat majd. De ha jól tudom a 7. napon újra kéne kezdeni szedni. Ha addig sem jön meg, akkor ha negatív a teszt, akkor is hívd fel a dokid, hogy nézzen meg, nehogy gubanc legyen.

2011. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


szóval persze, simán lehetsz terhes, nem egy nő volt itt, aki fog.gátló mellett lett az. De szurkolok, hogy csak tréfa legyen a tested részéről... :)


Ha megvan a teszt eredmény megírnád mi lett?

2011. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Szerencsére ma már megjött:) Innentől kezdve jobban odafigyelek majd.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 13. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor gratu :)
2011. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!